• Start
  • Wiadomości
  • Smród i nieprzyjemny zapach z Szadółek. Co dalej? - zobacz nasz WIDEOCZAT

Smród i nieprzyjemny zapach z Szadółek. Co dalej? - zobacz nasz WIDEOCZAT

W czwartek, 15 września, w naszej redakcji odbył się wideoczat, którego tematem był m.in. problem z nieprzyjemnymi zapachami z Szadółek. Program prowadził redaktor naczelny portalu www.gdansk.pl Roman Daszczyński.
15.09.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Od lewej: Wojciech Głuszczak i Radosław Rzepecki

 

Gośćmi programu byli Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku oraz Radosław Rzepecki, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Co panowie mówili?

Głuszczak: - Najgorsze uciążliwości po lipcowej ulewie powinny się zakończyć do końca października. Zawilgocone odpady zostaną usunięte. Drugą rzeczą jest rozpoczęcie inwestycji, dzięki której proces kompostowania będzie odbywał się w hermetycznej instalacji. Z kolei w 2020 roku ma powstać spalarnia odpadów. Wiemy, że jesteśmy uciążliwi, walczymy z tym i mamy konkretny plan, który chcemy zrealizować.

Rzepecki: - Inspekcja Ochrony Środowiska jest organem, który zajmuje się kontrolą polegającą na sprawdzeniu czy zakład utylizacyjny funkcjonuje zgodnie z pozwoleniem wydanym przez marszałka województwa pomorskiego. W większości przypadków kontroli w zakładzie nie stwierdziliśmy przypadków naruszenia tego pozwolenia i przepisów prawnych. Na przestrzeni kilku lat nie wpłynęły do nas żadne skargi udokumentowane diagnozą lekarską, że te uciążliwości są szkodliwe dla zdrowia.
 

ZOBACZ CAŁY WIDEOCZAT


Czytaj także: 

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku: śmierdzi, ale przestanie. Na razie przepraszamy

 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska