• Start
  • Wiadomości
  • Słynna na świecie ilustratorka gościem spotkania w Gdańsku

Słynna na świecie ilustratorka gościem spotkania w Gdańsku

Na ostatnie już w tym roku spotkanie z cyklu „Książka w roli głównej” zaprasza Teatr Miniatura. Tym razem instytucja będzie gościć Joannę Concejo - nagradzaną na całym świecie ilustratorkę książek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 listopada. Bilety za 5 zł można kupić w teatrze lub online.
19.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kobieta w okularach z tatuażem na przedramieniu
Lubicie książki ilustrowane? Jeśli tak, to listopadowe spotkanie z cyklu Teatru Miniatura „Książka w roli głównej” na pewno was zainteresuje, bo instytucja będzie gościć Joannę Concejo, nagradzaną na całym świecie ilustratorkę książek
mat. Teatru Miniatura

Pierwsza premiera sezonu w Teatrze Miniatura za nami. Kiedy kolejne?

„Książka w roli głównej” to jeden z ulubionych projektów publiczności Teatru Miniatura (al. Grunwaldzka 16). W drugim sezonie do czytania wartościowych książek dla dzieci razem z aktorami i aktorkami Miniatury są zaproszone osoby, które wykonują ciekawe zawody. Do tej pory w teatrze gościły prezydentka miasta, założycielka instytutu badania przyszłości, pisarka i muzyk.

Ilustratorka z Francji w listopadzie w Gdańsku

W niedzielę, 19 listopada, spotkanie poświęcone będzie osobie i twórczości Joanny Concejo. To urodzona w 1971 roku w Słupsku, dorastająca na kaszubskiej wsi absolwentka liceum plastycznego w Koszalinie i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od obronienia dyplomu w 1998 roku na stałe mieszka we Francji – tu m.in. wydawane są książki z jej ilustracjami, ale również we Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i Polsce. 

Joanna Concejo jest chwalona przez wielu czytelników i krytyków. Wyróżnienia i nagrody zdobyła m.in. za książki „Książę w cukierni” Marka Bieńczyka, „Zgubioną duszę” i „Pana Wyrazistego” Olgi Tokarczuk wydane przez Wydawnictwo Format czy „Dym” Antóna Fortesa wydany przez Wydawnictwo Tako. Tako wydało też wyjątkowe wersje baśni „Czerwony Kapturek” i „Dzikie łabędzie” z jej ilustracjami. 

Na Dużej Scenie Teatru Miniatura Joanna Concejo wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagog teatru Moniką Tomczyk przeczyta „Księcia w cukierni” Marka Bieńczyka, gdzie dwójka bohaterów w cukierni prowadzi zabawne i ciekawe rozmowy o szczęściu. Czytanie będzie steatralizowane, a do jego współtworzenia zostanie też zaproszona publiczność. Po czytaniu będzie można porozmawiać z Joanną Concejo i dowiedzieć się więcej o pracy ilustratorki książek, jej licznych zagranicznych podróżach i jak to wpływa na jej pracę. Całe spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

plakat zapraszający na wydarzenie
Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 15:00
mat. Teatru Miniatura

Początek o godzinie 15:00. Bilety na czytanie w cenie 5 zł można kupić w kasie Teatru Miniatura lub online na stronie sklep.teatrminiatura.pl.

Po spotkaniu odbędą się bezpłatne warsztaty rodzinne inspirowane czytaną książką, które poprowadzi pedagog teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy przez formularz dostępny na stronie teatru. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Oprac. AO

Duża Scena Teatru Wybrzeże uroczyście otwarta. Zobacz pierwszy występ na scenie