• Start
  • Wiadomości
  • Sitel Group - globalny gracz na rynku obsługi klienta, otwiera biuro w Gdańsku

Sitel Group - globalny gracz na rynku obsługi klienta, otwiera biuro w Gdańsku

Sitel Group, globalny lider dostarczający kompleksowe produkty i rozwiązania dla firm w zakresie obsługi klienta (customer experience), otwiera nowe biuro w Trójmieście. Firma rozpocznie działalność w 85-osobowym zespole, a jej ambicją jest wzrost zatrudnienia do 500 osób w ciągu najbliższych kilku lat.
14.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zespół Sitel Group oraz Alan Aleksandrowicz – z-ca prezydenta Miasta Gdańska ds. Inwestycji i zespół Invest in Pomerania oraz Piotr Ciechowicz – wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
Zespół Sitel Group oraz Alan Aleksandrowicz – z-ca prezydenta Miasta Gdańska ds. Inwestycji i zespół Invest in Pomerania oraz Piotr Ciechowicz – wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
Fot. Invest in Pomerania

Od ponad 35 lat Grupa Sitel zapewnia obsługę klienta (customer experience, CX ) dla światowych marek we wszystkich możliwych branżach, od mediów i rozrywki po ubezpieczenia, z jej usług w tym zakresie korzystają także instytucje rządowe.

Do jej głównych działań należą: obsługa klienta, IT helpdesk i telemarketing. Grupa Sitel przeprowadza każdego dnia ponad 4,5 mln rozmów z użytkownikami w ponad 50 językach z silnym naciskiem na cyfrowe strategie CX. Łączy innowacyjne myślenie projektowe z rozwiązaniami cyfrowymi – w tym samoobsługą, sztuczną inteligencją (AI), automatyzacją i analityką opartą na danych.

Sitel Group posiada ma już swoje biuro rozwoju w Warszawie, pracuje w nim 850 wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy będzie nowe biuro w Gdańsku, którego otwarcie ogłoszono 14 czerwca.

- Mamy przyjemność powitać nowego członka trójmiejskiej sceny sektora usług biznesowych. Pomorze jest otwarte na nowe możliwości rozwoju, a Sitel jest ważnym graczem na globalnym rynku obsługi klienta. Trójmiasto utrzymuje pozycję jednego z najlepszych miejsc do prowadzenia biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej i jesteśmy tutaj po to, aby w pełni biznes wspierać - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Gdańsk, Gdynia i Sopot szczycą się różnorodnością i wielojęzycznością, doskonałym systemem edukacji i kulturą otwartości. Otwarcie biura Sitel Group w Gdańsku to znak, że nasze wysiłki nadal się opłacają. Witamy Sitel Group na Pomorzu. Jesteśmy przekonani, że firma odniesie tutaj wielki sukces - dodaje Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska.

- Widzimy, że języki obce stają się coraz ważniejsze. Ich znajomość od zawsze była paszportem do świata. Wybraliśmy Trójmiasto, bo to aglomeracja z 24 uczelniami wyższymi z ponad 20 tys. absolwentów rocznie, to daje nam ogromne możliwości - wyjaśnia Monika Röhr-Łukasik, dyrektor Sitel Polska.

W pierwszej fazie rozwoju gdańskiego biura Sitel Group będzie poszukiwać anglojęzycznych pracowników z podstawową wiedzą techniczną. Firma podkreśla, że oferuje absolwentom wyższych uczelni duże możliwości szkoleniowe i dobre miejsce do rozwoju.

Sitel Group koncentruje się na utrzymaniu płaskiej struktury organizacyjnej, aby trzymać się swoich wartości: Learn, Lead, and Grow. Firma oferuje pracownikom różne korzyści, np. okresowe premie, wsparcie finansowe dla opieki nad dziećmi, wiele ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych, a także pakiety relokacyjne.  

- Cieszymy się, że możemy otworzyć nasze nowe centrum kontaktu z klientami  w Gdańsku. Dzięki sile, elastyczności, zespołowi z pasją i głębokiej wiedzy w zakresie strategii CX spodziewamy się szybkiego wzrostu w tym regionie  - podkreśla Christian Sajons, dyrektor zarządzający Sitel Group na Niemcy, Europę Wschodnią i kraje nordyckie. - Trójmiasto to idealne miejsce do inwestowania i prowadzenia firmy, a także dalszego rozwoju naszej marki.

 

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024