Sezon #RUNGDN rusza 25 lutego w Sobieszewie. Nowością dodatkowy start nordic walking

Tegoroczny sezon startowy rozpocznie się 25 lutego od zawodów #RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej. Rejestracja już trwa. Program zawodów dodatkowo wzbogacą zmagania Nordic Walking. Zarówno biegacze, jak i zwolennicy dynamicznego marszu z kijami będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.
17.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kilka osób, kobiet i mężczyzn, biegnących w lesie
Sezon biegowy #RUNGDN rozpocznie się 25 lutego, a zakończy 28 października. W cyklu Grand Prix zaplanowano cztery zawody
mat. Gdański Ośrodek Sportu

Co się zmieni w biegu w Sobieszewie?

Zmagania podczas #RUNGDN Sobieszewo w ostatnich latach były jednymi z ulubionych przez gdańskich biegaczy, głównie za sprawą unikalnego klimatu samej Wyspy Sobieszewskiej i bliskości tamtejszej natury, jak i specyficznej, ciekawej i przyjemnej atmosfery do pokonywania trasy.

Dzieci, dorośli, seniorzy a nawet psy. Gdańsk Biega jest dla wszystkich [WIDEO I ZDJĘCIA]

Tegoroczna odsłona #RUNGDN niesie ze sobą kilka zmian. Przede wszystkim, 10 minut po biegaczach w trasę ruszą zawodnicy Nordic Walking, którzy nie mieli wcześniej okazji rywalizować w tej lokalizacji.

Poza tym zmieni się także sama trasa – zamiast dwóch pętli o długości 2,5 kilometra uczestnicy do pokonania będą mieli jedno, 5-kilometrowe okrążenie, a co za tym idzie – dostaną okazję na dalszą, dokładniejszą eksplorację szutrowych ścieżek Wyspy Sobieszewskiej.

Rejestracja elektroniczna już się rozpoczęła.

mapka

Nowością będzie też gromadzenie punktów oraz klasyfikacja ogólna cyklu biegów #RUNGDN na dystansie 5 kilometrów. Szanse na czołowe miejsca w rankingu będą więc mieli nie tylko najszybsi, ale i najwytrwalsi, regularnie startujący biegacze.

Nie zmieni się natomiast świetne samopoczucie oraz wysoki poziom endorfin, zawsze towarzyszące wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej imprezy.

#RUNGDN - grafik cyklu Grand Prix

Na swojego rodzaju cykl Grand Prix składać się będą zawody:

  • #RUNGDN Sobieszewo – 25 lutego 2023 – Wyspa Sobieszewska, godz. 11:00
  • #RUNGDN Oliwa – 27 maja 2023 – Polana przy Drodze Marnych Mostów, godz. 11:00
  •  #RUNGDN Orunia – 07 października 2023 – Park Oruński, godz. 11:00
  • #RUNGDN Hevelianum – 28 października 2023 – Góra Gradowa, godz. 11:00

Terminy te warto więc już teraz wpisać w swój terminarz biegowy i zarezerwować sobie wolny czas. 

XX Gdańska Gala Sportu. Natalia Pamięta najlepszym sportowcem 2022 roku. WIDEO i ZDJĘCIA

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie pamiątkowy medal, a miejsca na podium nagradzane będą specjalnymi statuetkami. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.

Więcej informacji o biegach można znaleźć na stronie internetowej: www.rungdn.pl.

oprac. RP