Seniorzy lubią się bawić. I to jak! Wspólna zabawa w...

Radnym dzielnicy Kokoszki nie przeszkadza to, że w okolicy nie ma żadnego Domu Sąsiedzkiego czy klubu seniora. Starszych mieszkańców dzielnicy regularnie "wyciągają" z mieszkań i zapraszają na wspólną zabawę. W piątek zorganizowano kolejne już spotkanie pod hasłem: "Senior w Kokoszkach".
( Publikacja: 22.10.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jesień nie musi być smutna. Przekonują o tym seniorzy i radni z Kokoszek.

Zaproszonym gościom przygrywał zespół muzyczny. Można było potańczyć, spróbować pysznych wypieków, ale przede wszystkim spotkać się ze znajomymi i nieznajomymi, i porozmawiać. Organizatorzy spotkania zadbali też o dodatkowe atrakcje. Były więc konkursy z nagrodami, a nawet... wybory Królowej i Króla Seniorów Kokoszek.
 

W każdym wieku można potańczyć. Wystarczy... wyjść z domu.

- Chłodne jesienne wieczory mogą być naprawdę przyjemne. Warto wyjść z domu i mile spędzić czas z sąsiadami, a może i nawet zawiązać nowe znajomości – mówi przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki, Krzysztof Nowotarski. - Nasza dzielnica jest bardzo rozległa, a my zdajemy sobie sprawę, że potrzebna jest integracja wśród seniorów. Nie ma u nas miejsca, gdzie mogliby się spotykać i pobawić, dlatego postanowiliśmy organizować takie cykliczne wydarzenia w Pozytywnej Szkole Podstawowej.
 

Radni dzielnicy Kokoszki regularnie zapraszają seniorów na imprezy dedykowane właśnie im.

W zabawie wzięło udział około 100 mieszkańców Kokoszek. Na jej zakończenie każdy z uczestników otrzymał pieczywo ufundowane przez lokalną piekarnię.