• Start
  • Wiadomości
  • „Senior pełen Energii” - gratka dla osób starszych z Pomorza

„Senior pełen Energii” - gratka dla osób starszych z Pomorza

Jeśli jesteś osobą 65+, chcesz utrzymać lub poprawić m.in. swoją kondycję fizyczną i aktywnie, miło spędzić wolny czas, koniecznie weź udział w projekcie „Senior pełen Energii”. W jego ramach można się zapisać na bezpłatne zajęcia „Senior aktywny ruchowo” oraz „Senior obecny w mediach społecznościowych”.
29.08.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plaża, siwy mężczyzna na rowerze, za nim kobieta na rowerze
Do projektu "Senior pełen Energii" warto zgłosić się jak najszybciej, gdyż liczba miejsc jest ograniczona
fot. canva.com

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje p. Sylwia ze Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, pod numerem tel. kom.: 789 561 421, w dni powszednie w godz. od 8.00 do 13.00. Zapisy trwają do 4 września (lub do wyczerpania miejsc). Warto zgłosić się jak najszybciej, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Coś dla ciała i umysłu

Zajęcia m.in. z instruktorami, trenerami, terapeutami odbywać się będą w godz. od 15.00 do 16.00, w dni powszednie, w Środowiskowym Domu Samopomocy „Przystań - Sternicza” przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku Brzeźnie. Uczestniczki i uczestnicy projektu będą się aktywizować i integrować w 15-osobowych grupach, według ustalonych harmonogramów. Projekt „Senior pełen Energii” realizowany będzie przez cały wrzesień i październik br.

Oferta spotkań obejmuje m.in. spacery, gimnastykę z kijkami do nordic walking i inne ruchowe ćwiczenia, które korzystnie wpływają na zdrowie i kondycję fizyczną osób starszych. Seniorki i seniorzy mogą też wziąć udział w edukacyjnych warsztatach dotyczących mediów społecznościowych – prowadzący podpowie np. jak pisać, zamieszczać posty i jak korzystać z dobrodziejstw social mediów oraz Internetu. 

Aktywna jesień życia

Projekt służy aktywizacji, integracji pomorskich seniorek i seniorów oraz promocji zdrowego trybu życia wśród tej grupy społecznej. Jego realizatorem jest Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, partnerem: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Mecenasem Głównym projektu jest Energa Grupa Orlen (#Energa).