Najpierw wolontariat, następnie adopcje. Schronisko Promyk małymi krokami wraca do normalnego funkcjonowania

W poniedziałek, 18 maja, bramy Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt Promyk ponownie otworzyły się dla spragnionych kontaktu ze swoimi podopiecznymi wolontariuszy. Adopcje zwierząt prawdopodobnie zostaną wznowione tydzień później, czyli w poniedziałek, 25 maja.
20.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w poniedziałek 18 maja ponownie zostało otwarte dla wolontariuszy. Adopcje zwierząt mają zostać wznowione w ostatnim tygodniu maja br.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w poniedziałek 18 maja ponownie zostało otwarte dla wolontariuszy. Adopcje zwierząt mają zostać wznowione w ostatnim tygodniu maja br.
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Lwy, słonie i żyrafy czekają na ludzi. Gdańskie zoo znów otwarte - od wtorku, 19 maja

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk znajduje się przy ul. Przyrodników 14 w Gdańsku-Kokoszkach, z powodu epidemii zostało zamknięte 12 marca br. Przez ponad dwa miesiące placówka nieczynna była dla interesantów i wolontariuszy. Przyjmowano wyłącznie osoby, które zgłaszały się po odbiór zagubionych pupili oraz zwierzęta, które z powodu kwarantanny właścicieli, trafiały do schroniska na pobyt tymczasowy. W poniedziałek 18 maja brama schroniska ponownie otworzyła się dla wolontariuszy. 

- Wolontariusze pracują w dwóch turach - wyjaśnia Piotr Świniarski, kierownik schroniska Promyk. - W godzinach 11.00-13. 00 na terenie obiektu przebywa trzech wolontariuszy, natomiast trzy kolejne osoby w tym czasie mogą spacerować z psami poza schroniskiem. Druga tura wolontariuszy, czyli kolejnych sześć osób, pracuje w takim samym systemie w godz. 13.00-15.00. Natomiast kotami zajmuje się dwóch wolontariuszy dziennie. 

W praktyce oznacza to, że w ciągu jednego dnia 14 osób może podejmować prace wolontaryjne związane z opieką nad czworonożnymi podopiecznymi schroniska.

W ostatnim czasie na terenie Promyka odbył się remont pomieszczenia dla wolontariuszy, które zyskało osobne wejście. To ułatwi pracę osobom, które swój wolny czas poświęcają bezpańskim zwierzętom.

Jak zaznacza Piotr Świniarski, prawdopodobnie w poniedziałek, 25 maja, wznowione zostaną adopcje zwierząt. 

- Ludzie dzwonią z zapytaniami o adopcje, niektórzy dzwonią co dwa, trzy dni. Zdajemy sobie sprawę z zapotrzebowania. Jak wrócą adopcje, wiadomo, że będzie to wiązało się z bezpośrednim kontaktem z człowiekiem. Musimy przecież pokazać zwierzę, porozmawiać na jego temat, musimy być przy zapoznaniu i przy kolejnych spotkaniach przedadopcyjnych. 

Po ponownym wpuszczeniu wolontariuszy na teren schroniska, kotami będą mogły opiekować się dwie osoby dziennie
Po ponownym wpuszczeniu wolontariuszy na teren schroniska, kotami będą mogły opiekować się dwie osoby dziennie
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Wszyscy, którzy chcieliby już dzisiaj rozejrzeć się za przyjacielem na znaczną część życia, jeszcze nim wznowione zostaną adopcje, mogą zapoznać się z przebywającymi w schronisku zwierzętami, zaglądając na stronę internetową Promyka.

Chętni do finansowego wsparcia schroniska mogą wpłacać datki konto 18124012681111001038597629 z dopiskiem "darowizna na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “PROMYK” w Gdańsku".

 

Przez ponad dwa miesiące wolontariusze nie mogli opiekować się podopiecznymi ze schroniska. Od poniedziałku 18 maja zwierzęta ponownie będą widywać się z osobami, które poświęcają im swój wolnych czas
Przez ponad dwa miesiące wolontariusze nie mogli opiekować się podopiecznymi ze schroniska. Od poniedziałku 18 maja zwierzęta ponownie będą widywać się z osobami (choć jeszcze w okrojonym składzie), które poświęcają im swój wolnych czas
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Kończy się rozbudowa schroniska Promyk: lepiej nie tylko dla zwierząt