Sanah w Gdańsku - prezent na Mikołajki. Koncert na Polsat Plus Arenie Gdańsk we wrześniu

Sanah ma 25 lat, jest jedną z najpopularniejszych obecnie wokalistek w Polsce. Na swojej stronie internetowej ogłosiła, że w 2023 roku zagra koncerty na stadionach. Jeden z nich odbędzie się 8 września na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Bilety w sprzedaży od wtorku, 6 grudnia, co oznacza, że można zrobić komuś prezent na Mikołajki.
04.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

 

Sanah - jedna z najpopularniejszych

Sanah urodziła się w 1997 roku w Warszawie. Nazywa się Zuzanna Irena Grabowska, pseudonim artystyczny pochodzi od pierwszego imienia. Ma wykształcenie muzyczne, kilkukrotnie brała udział w przesłuchaniach do programu The Voice of Poland

Zauważył ją Dawid Podsiadło, a do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydawane od połowy 2019 roku utwory przyniosły jej tytuł jednej z największych muzycznych nadziei 2020 roku i rzeszę fanów, których przybywa w szybkim tempie. Wydana jesienią 2019 winylowa EP-ka ja na imię niewidzialna mam dotarła na szczyt listy najpopularniejszych winyli w Empiku.

Na jej stronie internetowej czytamy:

"Może pochwalić się niepowtarzalnym stylem pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Autorka jednego z największych hitów w polskiej muzyce pop ostatnich lat – „Szampana” oraz niezliczonych złotych, platynowych, multiplatynowych i diamentowych przebojów, wśród których znajdują się: „Szampan”, „Melodia”, „Ale jazz”, „etc. (na disco)”, „ten Stan”, „Szary świat”, „ostatnia nadzieja” czy „Nic dwa razy”. 

 

Polsat Plus Arena Gdańsk - to tutaj 8 września 2023 odbędzie się koncert Sanah
Polsat Plus Arena Gdańsk - to tutaj 8 września 2023 odbędzie się koncert Sanah
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Sanah zaśpiewa na Polsat Plus Arenie Gdańsk

Sanah ma na koncie kilka albumów: "Królowa dam" (2020), "Irenka" i "Uczta" (oba 2021), "Sanah śpiewa poezyje" (2022). 

W niedzielę, 4 grudnia, artystka ogłosiła, że w 2023 roku wystąpi na koncertach stadionowych. 

"Wymarzyłam coś na moich 5 urodzinach. Dopiero dziś, tak trochę nieśmiało, ale chciałabym spróbować zrealizować to marzenie. Nieśmiało, ale jednak…zapraszam Was na STADIONY!!!
PS. Gdyby nie to nieustanne wsparcie, które codziennie dostaję od Was, dziś nie byłabym taka odważna, Dziękuję Wam moi kochani najukochańsi!"

- napisała na swojej stronie internetowej.

Sanah 15 sierpnia wystąpi na Stadionie Śląskim oraz 8 września na Polsat Plus Arenie Gdańsk.

Sprzedaż biletów na trasę stadionową wystartuje 6 grudnia o 12:00 na www.ucztanaducztami.pl.