Są już bilety na “Star Wars: Ostatni Jedi” do kin w Gdańsku. Premiera w grudniu [ZWIASTUN]

14 grudnia na ekrany kin w całej Polsce trafi kolejny, ósmy już epizod sagi “Gwiezdne Wojny”. Sieci Multikino, Helios i Cinema City już zaczęły przedsprzedaż. Jest już też w sieci zwiastun nowego filmu. Frapujący!

Są już bilety na “Star Wars: Ostatni Jedi” do kin w Gdańsku. Premiera w grudniu [ZWIASTUN]
A
A
data publikacji: 12 października 2017 r.

Zlot fanów Star Wars - Forcecon 2016 - w Wejherowie. Szturmowcy Imperium w pełnej gotowości. Ten po lewej - jak widać - świeżo po akcji na ubłoconej planecie
Zlot fanów Star Wars - Forcecon 2016 - w Wejherowie. Szturmowcy Imperium w pełnej gotowości. Ten po lewej - jak widać - świeżo po akcji na ubłoconej planecie
Wojciech Stróżyk/Reporter/KFP

Co prawda oficjalna premiera filmu to data 14 grudnia, ale w sieciach Multikino, Helios, Cinema City i Cinema3D film będzie można zobaczyć przedpremierowo, w wersji 2D lub 3D, już dzień wcześniej, czyli 13 grudnia.

W Multikinie w Gdańsku kilka przedpremierowych seansów: pierwszy o godzinie 19, a ostatni o godz. 22.10. W kinie Helios w Gdańsku - cztery seanse od godz. 19. Z kolei w kinie Cinema City 13 grudnia będzie w sumie pięć seansów w godz. 19-22. Kino Cinema3D przygotowało jeden przedpremierowy seans o godzinie 19:00.

Na stronie Multikina można kupić bilety w przedsprzedaży na seanse od 13 grudnia do 21 grudnia. Ceny od 14,90 zł do około 20 zł (w wersji 3D trzeba dodać opłatę za okulary). Można wybrać wersję z napisami bądź dubbingowaną. Podobnie w innych sieciach, choć różne są ceny biletów. W Heliosie - 25-30 zł, w Cinema City - 16 zł, w Cinema3D 15,90-28,90 zł.

Widać, że miejsca są już kupowane bądź rezerwowane. Fani kosmicznej sagi są czujni. 

Nowy, ósmy epizod wyreżyserował Rian Johnson. Z zakończenia poprzedniej części, “Przebudzenie Mocy”, wiadomo, że główna bohaterka - Rey - poczuła w sobie, no właśnie, przebudzenie Mocy i odnalazła podstarzałego Luke’a Skywalkera, aby ten wyszkolił ją na nową, podrasowną rycerkę Jedi nowego pokolenia.

Z pokazanego właśnie w USA zwiastuna (w przerwie meczu ligi futbolu amerykańskiego NFL) wiemy, że w filmie zobaczymy także zmarłą w zeszłym roku Carrie Fisher jako księżniczkę/generał Leię.

Następca Darth Vadera, Kylo Ren, także będzi się szkolił w sztuce walki z dobrem po ciemnej stronie Mocy, uosabianej teraz przez nowe, silniejsze i sprawniejsze Imperium, zwane Najwyższym Porządkiem.

Zobaczymy na pewno w kolejnej części nowe kosmiczne okręty bojowe, nowe centra dowodzenia, nowe, większe bitwy na nowych planetach. Cały kosmos, jak w życiu, jest polem boju dobra ze złem. 

Pojawiły się już też spekulacje, że nowy epizod będzie tak mroczny, jak kiedyś pesymistyczne “Imperium Kontratakuje”, które było manifestacją siły Darth Vadera i jego armii. Sugeruje się nawet, że podstępny Kylo Ren będzie chciał przeciągnąć dobrą Rey na ciemną stronę mocy. Czy dobro dostanie w tej części solidnego kopniaka? 

Niektórych martwi tytuł “Ostatni Jedi”. Czy zmęczony i zniechęcony Luke Skywalker nie będzie chciał przekazać swojej wiedzy dalej, kolejnemu pokoleniu?

Jedno jest pewne: Chewbacca dalej będzie starym, dobrym, poczciwym Chewbaccą.

Sebastian Łupak (0)
www.gdansk.pl
sebastian.lupak@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Sebastian Łupak (0)
www.gdansk.pl
sebastian.lupak@gdansk.pl
więcej tekstów autora