• Start
  • Wiadomości
  • #ŚWIĘTASIĘODBĘDĄ Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku wirtualnie, iluminacje bez zmian

#ŚWIĘTASIĘODBĘDĄ Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku wirtualnie, iluminacje bez zmian

Zarząd Międzynarodowych Targów Gdańskich, które od lat organizują Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy poinformował, że z uwagi na obecny stan sanitarno-epidemiologiczny związany z pandemią Covid-19, odwołany zostaje tegoroczny Jarmark na Targu Węglowym w klasycznej formule. Zamiast tego MTG zaprasza na jarmark wirtualny.
06.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ubiegłoroczny Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy
Ubiegłoroczny Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy
źródło: MTG


Epidemia Covid - 19 nie pozwala na bezpieczne przeprowadzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Międzynarodowe Targi Gdańskie w porozumieniu z Władzami Miasta Gdańsk podjęły więc decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji. Kwestie związane z bezpieczeństwem sanitarnym są priorytetem.

– Grudzień to w Gdańsku piękna tradycja jarmarków świątecznych, które niezmiennie organizujemy od 25 lat. W tym roku w zmienionej formule, bo musimy się dostosować do obecnej sytuacji pandemicznej. Chcemy jednak utrzymać przedświąteczny klimat, wiec tradycyjny handel z Targu Węglowego przenosimy do internetu, a świąteczne dekoracje i iluminacje będą cieszyły oko w różnych miejscach Gdańska- mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, to już tradycja. Z roku na rok coraz ładniejszy, coraz lepiej oceniany i doceniany (3 miejsce w konkursie Best Christmas Markets w  2019 roku). Niestety nie będzie mógł się odbyć w tradycyjnej formie, ale zamiast tego przygotowano specjalny projekt – Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na stronie www.bozonarodzeniowy.gda.pl znajduje się plan Jarmarku w scenerii świątecznego miasteczka. Na nim uliczki z domkami – stoiskami wystawców, gdzie znajdziecie wszystko co niezbędne na Święta – dekoracje, prezenty, smakołyki, które będzie można kupić bezpośrednio ze sklepów on-line poszczególnych firm.

Na stronie Jarmarku oprócz możliwości zrobienia zakupów znajdziecie też wiele atrakcji, takich jak  kolorowanki dla dzieci, przepisy na rozgrzewające napary i wiele innych. Tak  więc, zapraszamy na świąteczne sprawunki on-line od 20 listopada do 31 grudnia! Zaglądajcie tu często.

WIRTUALNY KRAM Z JARMARKOWYMI UPOMINKAMI
W oficjalnym jarmarkowym, wirtualnym kramie, który prowadzonym wspólnie z Gdańską Organizacją Turystyczną znajdą się gdańskie pamiątki oraz limitowana seria jarmarkowych upominków dla dużych i małych.

  • Kubek do grzańca – to już nasza jarmarkowa tradycja! Kolejny do kolekcji
  • Skarpetki ze świątecznym wzorem – to  obowiązkowy element grudniowych stylizacj
  • Karty do gry – idealna propozycja rozrywki na zimowe wieczory. Tradycyjna talia lub Czarny Piotruś
  • Zakładka – niezbędny dodatek do każdego mikołajkowego, książkowego prezentu
  • Komin, którym można zasłonić usta i nos – ten element garderoby, pewnie będzie towarzyszył nam jeszcze przez jakiś czas

A wszystko to, w urocze jarmarkowo-świąteczne desenie. Ucieszą z pewnością nie tylko wielbicieli gdańskiego jarmarku.
Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży jarmarkowych upominków wesprze podopiecznych Hospicjum im. ks. Dutkiewicza SAC. Pamiętajcie, że warto pomagać!

Iluminacje w Parku Oliwskim
Iluminacje w Parku Oliwskim
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE
Choć Jarmark Bożonarodzeniowy się nie odbędzie, to Gdańsk stroi się na Święta. Na Targu Węglowym oraz w Parku Oliwskim staną świąteczne iluminacje i dekoracje, które będzie można podziwiać w czasie spacerów – oczywiście z zachowaniem zalecanego dystansu. Świetliste bombki giganty bramy, kareta  z reniferami, a także Anielski Młyn, brama adwentowa, strażnice z dziadkami do orzechów to tylko część dekoracji, które wprowadzą nas w świąteczny klimat.

WIRTUALNO-REALNY KALENDARZ ADWENTOWY
Od 1 do 24 grudnia będą otwierane kolejne okienka w kalendarzu w Bramie Adwentowej na Targu Węglowym – to w realu. A wirtualnie? Zaglądajcie codziennie na profil (https://www.facebook.com/jarmarkbozonarodzeniowygdansk/) tu będzie czekało kalendarzowe zadanie – każdego dnia inne. Wykonajcie je, udokumentujcie to  fotką, którą umieśćcie pod postem. Codziennie będą nagradzani autorzy najciekawszego zdjęcia upominkiem z limitowanej serii jarmarkowych upominków.

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku