• Start
  • Wiadomości
  • STARTER i miasto Gdańsk pomogą kreatywnym biznesom. Zapisy do 9 lipca!

STARTER i miasto Gdańsk pomogą kreatywnym biznesom. Zapisy do 9 lipca!

„Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start” to projekt finansowany ze środków Miasta Gdańska, wspierający osoby z pomysłami na biznes. Organizator, czyli Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, poszukuje firmy z branży kreatywnej. Można się zgłaszać do 9 lipca.
29.06.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

STARTER poszukuje młodych, ambitnych z pomysłami. Stanowisko STARTERA na tegorocznych targach InfoShare w Gdańsku w AmberExpo

Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy skorzystają z warsztatów, mentoringu i doradztwa. Rekrutacja do projektu potrwa do 9 lipca. Udział jest bezpłatny.

– Celem projektu „Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start” jest przekazanie uczestnikom wiedzy, zapoznanie ich z mentorami i przede wszystkim pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu, który utrudnia rozwój firmie. Przykładowo, jeśli młoda firma potrzebuje nowoczesnej identyfikacji wizualnej – sfinansujemy jej powstanie wraz z Miastem Gdańsk – tłumaczy Ewa Glebko, koordynatorka projektu z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Projekt jest skierowany do firm, które istnieją maksymalnie 2 lata na rynku oraz działają w tzw. branży kreatywnej.

– Zapraszamy firmy z Gdańska, które rozwijają usługi czy produkty z obszarów, takich jak: ICT (teleinformatyka), reklama, architektura, fotografia czy gry komputerowe. W trakcie rekrutacji wybierzemy 10 firm, które rokują najlepiej, a wsparcie naszych mentorów będzie najlepiej dostosowane do ich potrzeb – dodaje Ewa Glebko ze STARTERA.

Regulamin i zapisy dostępne są na stronie: biznesnastart.pl.

STARTER, spośród zgłoszonych projektów, zaprosi na rozmowy rekrutacyjne 20 firm, a jury wyłoni 10 uczestników. Przed nimi wszystkimi pięć miesięcy spotkań i warsztatów oferujących kompleksowe wsparcie dla młodego biznesu. Jest to tzw. “inkubacja”, w której wezmą udział wybrane w procesie rekrutacji firmy.

Na uczestników projektu czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, doradztwo ze strony ekspertów i praktyków branży, przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności oraz networking, wymiana idei i pomysłów, dzięki którym projekty będą mogły się przerodzić w biznes. Uczestnicy wezmą udział w niemal 100 godzinach warsztatów i doradztwa. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska.

Więcej informacji: biznesnastart.pl.

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim