• Start
 • Wiadomości
 • Ruszył konkurs na najpiękniejszy gdański balkon i ogródek 2023

Ruszył konkurs na najpiękniejszy gdański balkon i ogródek 2023. Dla zwycięzców nagrody

Już po raz 7. właściciele pięknie ukwieconych gdańskich balkonów, tarasów, loggii, przedogródków i ogródków mają szansę wygrać nagrody w miejskim konkursie. Wystarczy zrobić zdjęcie lub nagrać krótki film ze swojego najbliższego, zielonego otoczenia i przesłać je jedną z trzech dostępnych opcji do 17 września 2023. Łączna pula nagród to 4 400 zł brutto.
04.07.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kwiaty żółte na balkonie
Promowanie dbałości o zieloną przestrzeń i estetykę miasta to główny cel konkursu
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Gdańska dbających o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia i odbywa się w dwóch kategoriach: na najpiękniejszy balkon i najpiękniejszy przedogródek.

Olszynka. Służbowy spacer po dzielnicy z prezydent Gdańska

Jego celem jest promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń i estetykę miasta. Obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka, a przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni, znacznie lepiej odpoczywamy.

Jak się zgłosić do konkursu?

Zgłoszenie konkursowe można złożyć do 17 września 2023 na 3 sposoby:

1) za pośrednictwem elektronicznego formularza online, umieszczonego na stronie Zielny Gdańsk.

2) za pomocą e-maila: Formularz zgłoszenia konkursowego należy wypełnić, podpisać, a następnie zeskanować i przesłać skan wraz ze zdjęciami lub linkiem do filmu na adres e-mail: konkursbio@gdansk.pl w temacie wiadomości należy umieścić: Zgłoszenie konkursowe balkon i ogródek 2023 r.;

3) formie wydrukowanego podpisanego formularza wraz z załączonymi zdjęciami lub filmem można wysłać także tradycyjne na adres: Urząd Miejski w Gdańsku Biuro Prezydenta ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk. Z dopiskiem: „Zgłoszenie konkursowe – balkon i ogródek 2023 r”.

Kompletne Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać:

 1. wypełniony formularz zgłoszeniowy;
 2. zdjęcia balkonu/tarasu/loggii/przedogródka/ogródka w ilości od 2 do 5 sztuk zapisane w ogólnodostępnym formacie .jpg lub link do filmu
 3. potwierdzenie zapoznania się z oświadczeniami zawartym w Zgłoszeniu, zawierające między innymi: 
  - oświadczenie o zamieszkiwaniu w lokalu, do którego należy zgłoszony do konkursu balkon/loggia/taras/przedogródek/ogródek,
  - oświadczenie o pozostawaniu autorem/autorką przesłanych zdjęć,
  - wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora Konkursu,
  - oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem i akceptacji jego postanowień

Regulamin konkursu (110.49 KB, pdf)

Formularz zgłoszenia konkursowego (81.51 KB, pdf)

Zdjęcia powinny ukazywać aranżację widzianą z zewnątrz budynku, pokazującą zieleń w kontekście elewacji budynku oraz zdjęcia z wnętrza balkonu/ tarasu/ loggii/ przedogródka/ ogródka. Na zdjęciach nie mogą znaleźć się żadne osoby, które można zidentyfikować. Uczestnik musi być także autorem nadesłanych zdjęć i aranżacji lub być właścicielem praw autorskich do zgłaszanej aranżacji i zdjęć lub filmu. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu prace w obu kategoriach.

grafika z tekstem i kwiatami
Plakat reklamujący konkurs
mat. organizatora

Nagrody w konkursie

Autorzy najpiękniejszych aranżacji w każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne: I miejsce – 1000 zł brutto, II miejsce 700 zł brutto, III miejsce – 500 zł brutto.

W poprzedniej edycji na konkurs wpłynęło łącznie 61 zgłoszeń. Autorką najpiękniejszej aranżacji balkonu została Małgorzata Folwarska, a nagrodę za najpiękniejszy gdański przedogródek otrzymał Bogdan Okroj.