• Start
  • Wiadomości
  • Konkurs na plakat Festiwalu FETA. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lutego, czeka 5 tys. złotych

Konkurs na plakat Festiwalu FETA. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lutego, czeka 5 tys. złotych

Trwa kolejna edycja konkursu na plakat Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Prace przesyłać można do piątku, 21 lutego 2022, do godz. 17. Zwycięzcę poznamy 5 marca. Najlepszy projekt wybierze komisja konkursowa, w skład której wchodzą artyści Patryk Hardziej, Anita Wasik i Anna Witkowska oraz przedstawiciele Miasta Gdańsk i Gdańskiego Archipelagu Kultury.
( Publikacja: 18.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment plakatu Pawła Króla - zwycięskiej pracy w edycji konkursu z 2019 roku
Fragment plakatu Pawła Króla - zwycięskiej pracy w edycji konkursu z 2019 roku
mat. prasowe

 

Zaspa. Na 25 urodziny FETY powstał kolorowy mural - jego autorem jest Patryk Hardziej

 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, organizowany przez Plamę - oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury od 1997 roku - to jeden z największych i najważniejszych festiwali teatrów plenerowych i ulicznych w Polsce, szeroko rozpoznawalnym w kraju i na świecie. Każda jego edycja cieszy się dużym zainteresowaniem, przyciągając nie tylko mieszkańców Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza, ale także innych państw.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszy Konkurs na plakat FETY, skierowany do osób w każdym wieku - młodzieży(także niepełnoletniej), dorosłych i seniorów, przede wszystkim zajmujących się zawodowo grafiką, projektowaniem i sztukami plastycznymi. Udział mogą brać także firmy zajmujące się projektowaniem reklamowym. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością, podobnie jak sam festiwal - przy okazji każdej edycji wpływa prawie 200 prac z całej Polski.

- Wybór plakatu FETY co roku wzbudza spore emocje wśród wielbicieli teatru ulicznego i plenerowego. Plakat jest niezwykle ważnym elementem festiwalu, zwycięski projekt widoczny jest w przestrzeni miasta i staje się symbolem festiwalu - mówią organizatorzy.

Wyłonienia zwycięskiej pracy, która firmować będzie XXIV edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, dokona specjalna komisja, w skład której wejdą artyści Patryk Hardziej (Hardziej Studio), Anita Wasik (Anita Wasik design) i Anna Witkowska, oraz przedstawiciele Miasta Gdańsk i organizatora konkursu - Gdańskiego Archipelagu Kultury.

W ramach tegorocznej odsłony Konkursu na plakat Festiwalu FETA zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 21 lutego, do godziny 17.00. Rozstrzygnięcie odbędzie się do 5 marca. Na autora lub autorkę zwycięskiego projektu czeka nagroda pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych. Wybrane przez jury plakaty trafią także na pokonkursową wystawę.

Udział jest bezpłatny. Każdy z uczestników zgłosić może dowolną ilość projektów. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie Gdańskiego Archipelagu Kultury: gak.gda.pl.