• Start
  • Wiadomości
  • Ruszają kiermasze i targi świąteczne. Tu kupisz niezwykłe upominki i oryginalne prezenty

Ruszają kiermasze i targi świąteczne. Tu kupisz niezwykłe upominki i oryginalne prezenty

Jarmark Bożonarodzeniowy, bazarek świąteczny w Windzie GAK, Jarmark św. Mikołaja, Trójmiejskie Targi Twórców i wiele innych wydarzeń odbywa się w grudniu w Gdańsku w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. To świetna okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne prezenty dla najbliższych. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
01.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na targach Przytul Design przy ulicy Tkackiej 9 spotkamy m.in. Iglarki, które ręcznie tworzą zabawki, ubrania i różnego rodzaju dodatki dla dzieci
Na świątecznych targach Przytul Design przy ulicy Tkackiej 9, które przeniosły się tam z Wielkiej Zbrojowni, spotkamy m.in. Iglarki. Ręcznie tworzą one zabawki, ubrania i różnego rodzaju dodatki dla dzieci
mat. Iglarki

 

Koncerty, spektakle i czytanki na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zobacz program kulturalnych atrakcji

 

Bożonarodzeniową magię możemy już poczuć dzięki wyjątkowemu kiermaszowi organizowanemu trójmiejskich rękodzielników: Przytul Design - Święta na Tkackiej. Od 27 listopada do 22 grudnia w budynku przy ulicy Tkacka 9 (dawny lokal banku, zaraz obok restauracji gruzińskiej) odbywa się świąteczny Pop-Up Store z dziełami lokalnych  twórców.

- Znajdziesz tu prezenty wyjątkowe - dla siebie i najbliższych - biżuterię, modę, zabawki, akcesoria i elementy wyposażenia wnętrz - autorskie, unikatowe, ekologiczne i wykonane ręcznie - zapraszają organizatorzy.

W 3. edycji Przytul Design udział biorą: Avocado Pracownia Twórcza, Coolawoola, Czarowna Walizka, Ficelle, Filimoniuk Design, Hapka, Iglarki, Lukato, Magoku, My Piece of Wood, Pracownia Cudów i Zapuzzlowani.

Przytul Design działa od 27 listopada do 22 grudnia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00, i w weekendy w godzinach 11:00-20:00.

 

Winda GAK (Gdańsk Wrzeszcz, ul. Racławicka 17, wejście od ul. Klonowicza) zaprasza na tradycyjny świąteczny bazarek upominków i dekoracji świątecznych wykonanych własnoręcznie przez pracowników i instruktorów podczas warsztatów, które odbywają się w placówce. Znajdziemy tu między innymi wyroby z ceramiki, mini choinki świąteczne, bombki, ozdoby ceramiczne, kartki pocztowe makramy i inne rękodzielnicze upominki.

Bazarek czynny jest od 29 listopada do 17 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania Windy: 9:00-18:00.

 

W pierwszy weekend grudnia odbędzie się natomiast pierwszy jarmark świąteczny w galerii DoŚrodka na ulicy Elektryków B-132 - przy klubie B90. W sobotę i niedzielę, 4-5 grudnia, w godzinach od 11:00 do 17:00 kilkunastu wystawców i twórców pięknego rękodzieła z Trójmiasta będzie oferować wyjątkowe przedmioty wykonane z sercem - idealna na prezenty świąteczne. Znajdziemy tu pomysły m.in. na upominki dla dzieci, pupili, znajomych, rodziców oraz dziadków, a robienie zakupów umilą kawa, herbata oraz wino, a także ciasteczka i pierniczki.

 

Także Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie, działające przy klasztorze oo. dominikanów w Gdańsku (ul. Świętojańska 72), zaprasza w sobotę i niedzielę, 4-5 grudnia, na Jarmark św. Mikołaja. Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu gdańskiego klasztoru, a cały dochód z Jarmarku zostanie przekazany Hospicjum Perinatalnemu TULIPANI, obejmującemu opieką pary oczekujące na dzieci z wadami letalnymi, które jest częścią Centrum eMOCja.

- Wybrany termin poprzedza liturgiczne święto patrona parafii. Zgodnie z polską tradycją to właśnie 6 grudnia do dzieci przychodzi św. Mikołaj. A gdzie łatwiej go spotkać, jak nie przy Bazylice św. Mikołaja? - zapraszają organizatorzy. - Jarmark będzie doskonałą okazją do dobrego spędzenia czasu, ale także do zakupienia świątecznych prezentów. Wśród rzeczy przygotowywanych do sprzedaży znajdą się między innymi książki, grafiki i świąteczne ozdoby. Nie zabraknie też jedzenia, picia i atrakcji dla dzieci.

Jarmark odbędzie się w sobotę, 4 grudnia, w godzinach 12:00-20:00, oraz w niedzielę, 5 grudnia, w godzinach 8:30-22:15.

 

Podczas pierwszej edycji Klimatów - Trójmiejskich Targów Twórców swoją ofertę zaprezentuje m.in. Ontyk - pracownia artystyczna tworząca w gipsie polimerowym
Podczas pierwszej edycji Klimatów - Trójmiejskich Targów Twórców swoją ofertę zaprezentuje m.in. Ontyk - pracownia artystyczna tworząca w gipsie polimerowym
mat. prasowe

 

W niedzielę, 5 grudnia, warto też odwiedzić Stary Maneż (ul. Juliusza Słowackiego 23), gdzie w godzinach 11:00-18:00 odbędą się Klimaty - Trójmiejskie Targi Twórców. To nowa, trójmiejska inicjatywa mająca na celu promowanie lokalnych twórców, niewielkich manufaktur i drobnych rzemieślników.

Podczas inauguracyjnej edycji Klimatów zobaczymy znane trójmiejskie marki, ale także wielu debiutantów, dla których będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania swoich prac. Jak mówią organizatorzy, to impreza skierowana do wszystkich miłośników dobrego wzornictwa i idealna okazja do zakupu niepowtarzalnych przedmiotów dla siebie i bliskich, szczególnie przed zbliżającymi się Świętami.

- Pokażemy szeroki wybór autorskiej biżuterii, ceramiki, plakatów i ilustracji, tekstyliów, akcesoriów dekoracyjnych. Bardzo mocno będzie reprezentowana strefa wellness i eko z naturalnymi kosmetykami. Oczywiście nie zabraknie książek i zabawek dla dzieci - zapraszają organizatorki: Mirka Bułak - architekt wnętrz, założycielka pracowni projektowej Pracownia Wnętrza, a także współzałożycielka firmy MIJO LINE, oraz Ania Kruszyńska - założycielka i właścicielka MANO w gdańskiej Oliwie, łączącego salon kosmetyczny oraz sklep, w którym prezentuje piękne przedmioty autorstwa kilkudziesięciu twórców i artystów.

 

W prezenty i świąteczne stylizacje zaopatrzymy się też podczas Bakalii Świątecznych. Na targach, które odbędą się w niedzielę, 12 grudnia, na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1), znajdziemy oryginalne prezenty, ręcznie robione unikaty, niebanalne sukienki i vintage znaleziska od ponad 100 wystawców z pomorza i całej Polski.

Oprócz ogromnego wyboru prezentów, będzie można również zajrzeć do strefy NGO & KULTURA gdzie czekać będą przedstawiciele Muzeum Sopotu, Fundacji Palma czy fundacji charytatywnych, a także do strefy WARSZTATOWEJ, gdzie będzie można się nauczyć lepić świąteczny kubek do grzańca czy tworzyć bukiety świąteczne.

WYSTAWCY: MODA & VINTAGE - Kombokolor, Krem, Szare Wrony, Formy Formy, Todos, Warmknit, Yes to dress, Mal Collection, Bucle, Vintage For Ever, Kopyto, pracownia fio, Coolawoola, Mantello - Stylowe Płaszcze Premium; BIŻUTERIA - Janolie, Artemis, Raw Store, OM jewellery, Filimoniuk Design - Alina Filimoniuk-Pilecka, Amber Cause Jewellery, MiliMa store, Almost Done, Lemi handworks, I quite like this, Buba always with me, Monopolka, Lukato Design, Magoku; AKCESORIA - looks by Luks, Prulla, Makabresque, Pracownia Rodzinna, EkoCraft, Jula, Indywiduum, JuMiBag., Chullo, EkoCraft, Mętlik, VerySilky, Butik Maileo & BK Obuwie, ZAKŁAD ŻE 3MIASTO, Kabak, Magdalena Konior; KOSMETYKI I ZAPACHY - Manufaktura Naturalis, Prosta kostka, Bydgoska Wytwórnia Mydła, Mommys Soap, Bioup, z natury rzeczy, Avant-Gardist, NinjaInk; DOM & SZTUKA - Muzeum Sopotu, Ola Rysuje Bo Lubi, Polka., Przetopione Ramki, Kawa Design, Slavic Porcelain, Lampy z drewna z morza, Szast i Prast, Tint of Mint, Sploty Makrama, Ceramika Palonka, Juszka, Dwa wypały, Wosk i Knot, Dobre Puzzle, Kasia Olechnicka, Sknoci, Galeria Grafija, Milimoi Pracownia Rękodzieła, Karola Wojsz, ekologiczne oleje roślinne, ceramika , świece Terefenko, Świeczka Śliweczka - Świece Sojowe 100%; DLA DZIECI - Bambaki, Woodi, Wydawnictwo Zakamarki, Fabryka Królików, Iglarki, Mari Dolls, TOMBUT Pracownia Obuwia Dziecięcego; DLA PIESKÓW - Ogary poszły w las; DELICJE - Pracownia Cukiernicza Słodkości, Śliwka w cieście.

Początek o godzinie 11:00, koniec - 19:00. Szczegóły na Facebooku: Bakalie Świąteczne.

Żuraw i inne miniatury gdańskiej architektury do składania - „Kolekcja miejska” od IKM

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska