• Start
 • Wiadomości
 • "Rozwój seksualny w okresie dorastania" i warsztaty Zdrovve Love

"Rozwój seksualny w okresie dorastania" i warsztaty Zdrovve Love

W środę, 24 maja, w godz. 18.00-19.00 odbędzie się spotkanie online „ Rozwój seksualny w okresie dorastania”, które poprowadzi ekspert, prof. Maria Beisert, psycholog i seksuolog. Trwają także zapisy na ostatnie przed wakacjami warsztaty Zdrovve Love skierowane do uczennic i uczniów klas pierwszych gdańskich szkół ponadpodstawowych, które odbędą się w sobotę, 27 maja, w godz. 9.00-14.00.
22.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdrovve Love
Zdrovve Love
mat. UMG

Wykład prof. Beisert w środę

Wykład prof. Beisert skierowany jest głównie do rodziców i opiekunów. Będzie on okazją do poznania różnych aspektów seksualności podopiecznych, nabycia umiejętności odróżnienia normy seksualnej od jej odchyleń, wiedzy od mitów, a przede wszystkim podpowie jak służyć radą, która buduje, a nie rani.

Wykład dotyczyć będzie takich kwestii jak:

 • Seksualność nastolatka jako seksualność fazy przejściowej: cechy, czynniki rozwoju i ryzyka.
 • Rozwój seksualny typowy i nietypowy
 • Rola ścierających się wpływów dorosłych i rówieśników: prawidłowości rozwojowe a moda, styl życia, naciski środowiskowe, bunt.
 • Mądre wspieranie rozwoju seksualnego nastolatka w drodze ku dojrzałej tożsamości seksualnej i zdrowiu seksualnemu.

W celu zapisania się na wykład, który odbędzie się w formule on-line w środę, 24 maja, należy skorzystać z formularza.

Po wysłuchaniu wykładu będzie możliwość zapisania dziecka na warsztaty edukacyjne skierowane do uczennic i uczniów klas I gdańskich szkół ponadpodstawowych. 

 

zdrowe love plansza
Plakat dotyczący spotkania Zdrovve Love
mat. GOPZiPU

Warsztaty Zdrovve Love w sobotę

Jak się zmienia ciało w trakcie dojrzewania? Jak się zachować, gdy nasze granice w związku są przekraczane? Czego unikać, aby nie wyrządzić drugiej osobie krzywdy? To pytania, które najczęściej pojawiają się podczas zajęć z młodzieżą. Podczas najbliższych warsztatów poruszone zostaną m.in. tematy płodności oraz rozwoju seksualnego. Pięciogodzinne zajęcia poprowadzi mgr Roksana Galewska-Wajlonis, psycholog i seksuolog.

Warsztaty odbędą się one w siedzibie GOPZiPU przy ul. Wrzeszczańskiej 29, w sali konferencyjnej. Udział jest bezpłatny, jednak warunkiem jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego.

W trakcie warsztatów poruszone zostaną poniższe kwestie:

 • Wprowadzenie do seksualności i praw seksualnych człowieka – zapoznanie z aktualnymi wytycznymi i rekomendacjami w zakresie seksualności
 • Anatomia - zdrowie i higiena oraz dojrzewanie i rozwój psychoseksualny – wiedza na temat zmian, które przynosi dojrzewanie i z czego one wynikają
 • Zdrowie prokreacyjne, antykoncepcja i metody planowania rodziny - poszerzenie wiedzy dotyczącej płodności, prokreacji, by móc świadomie podejmować decyzje dotyczące posiadania potomstwa
 • Profilaktyka - ryzykowne zachowania seksualne i infekcje przenoszone drogą płciową – wiedza, jak dbać o swoje zdrowie prokreacyjne poprzez poznanie sposobów profilaktyki zdrowotnej
 • Bezpieczne relacje - jak tworzyć zdrowe związki i dbać o swoje granice -  nauka rozpoznawania i budowania zdrowych relacji z partnerem(-rką).

Zgłoszenia możliwe są przez email: zgloszenia@opz.gdansk.pl oraz telefonicznie pod numerem  +48 609 901 097. Szczegóły dostępne na stronie Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.

Zdrovve Love jest edukacyjnym modułem programu „Wsparcie prokreacji dla mieszkańców miasta Gdańska w latach 2017–2025”.

 

TV

Koalicja Obywatelska podsumowała swój sukces wyborczy