• Start
  • Wiadomości
  • Rozgrywki portowe - Port Gdańsk ma swoją planszówkę. Już do kupienia

Rozgrywki portowe - Port Gdańsk ma swoją planszówkę. Już do kupienia

Do sprzedaży trafiła gra planszowa “Na Fali Sukcesów”, której akcja rozgrywa się w Porcie Gdańsk. Jest to jedna z zaledwie dwóch profesjonalnych gier o tematyce portowej dostępnych na rynku.
( 23.12.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Portowy biznes na planszy: przeładunki, magazyny, statki pasażerskie...
Portowy biznes na planszy: przeładunki, magazyny, statki pasażerskie...
Port Gdańsk


Gra Portu Gdańsk “Na Fali Sukcesów” to efekt półtorarocznej współpracy z uznanymi twórcami gier planszowych, występującymi pod szyldem Grupa MV Marcin Ropka, którzy wcześniej stworzyli takie gry jak “Artefakty Obcych” (4 wersje językowe, nakład 15 000 egz.), “Polskie Smaki” (2 wersje językowe, nakład 2 000 egz.) czy “Twoja Kolej” (3 wersje językowe, nakład 3 000 egz.).

Jak piszą twórcy gry: “została ona zaprojektowana w taki sposób, by była przyjazna zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych graczy. Sprytne połączenie kilku mechanik oraz atrakcyjna szata graficzna to przepis na naszą najnowszą grę. Od 18 grudnia dostępna we wszystkich dobrych sklepach z grami planszowymi”.

Gracze wcielają się w szefów firm obsługujących port. Ich zadaniem jest takie zarządzanie towarami, by jak najszybciej dotarły one do określonych magazynów (zgodnie z różnymi zleceniami). Muszą również dbać o odpowiedni poziom zatrudnienia na statkach pasażerskich czekających w porcie. Zwycięża ten gracz, którego firma będzie najskuteczniejsza w działaniu.

Oprócz planszy i kart zadaniowych opatrzonych grafikami, do gry dołączone są także karty ze zdjęciami i ciekawostkami na temat portu. Precyzyjny opis gry znaleźć można na  specjalistycznym portalu Grasowanie.


Zarząd Portu Morskiego Gdańsk planszówkę na`Na Fali Sukcesów` rozdawać będzie kontrahentom na całym świecie. Zwykły zjadacz chleba na szczęście także może ją sobie kupić
Zarząd Portu Morskiego Gdańsk planszówkę na`Na Fali Sukcesów` rozdawać będzie kontrahentom na całym świecie. Zwykły zjadacz chleba na szczęście także może ją sobie kupić
Port Gdańsk


Portowa planszówka powstała przy współpracy i według wytycznych pracowników Portu. Scenariusz, oprawa graficzna oraz wszystkie pozostałe elementy są unikatowe - opracowane zostały na zamówienie gdańskiego portu.

- Nasza gra cieszyła się ogromnym zainteresowaniem już w fazie przeprowadzania testów podczas różnego rodzaju konwentów i spotkań poświęconych grom planszowym - mówi Patryk Felmet, dyrektor marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk. - Nasza gra trafi nie tylko do naszych pracowników, ale także do naszych kontrahentów na całym świecie. Wydajemy ją w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i chińskiej

- Uważamy, że najlepszą metodą nauki jest zabawa, a szerzenie wiedzy na temat jednego z największych portów na Bałtyku ma dla nas ogromne znaczenie - podkreśla Barbara Kaczmarek, specjalistka ds. CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) w ZMPG i inicjatorka pomysłu.

Twórcy przeprowadzili szereg testów w ponad 40 grupach wewnętrznych i zewnętrznych. W Port Gdańsk grano m.in. podczas Pyrkonu 2018,  cotygodniowych spotkań grupy TnT w Krakowie, w czasie Planszówek w Spodku, Falkonu 2018 czy Gradakonu.

Do niedawna na rynku gier planszowych funkcjonowała jedna znacząca w kręgach znawców planszówek gra o tematyce portowej - Le Havre, dzieło Uve Rosenberga.


Planszówka Portu Gdańsk będzie dostępna po polsku, angielsku i chińsku
Planszówka Portu Gdańsk będzie dostępna po polsku, angielsku i chińsku
Port Gdańsk