• Start
  • Wiadomości
  • Rowerowy Maj odwołany. Rowerem do szkoły po zakończeniu pandemii

Rowerowy Maj odwołany. Rowerem do szkoły po zakończeniu pandemii

Najważniejsze przesłanie na najbliższe dni to #zostańwdomu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, rodziców kampania Rowerowy Maj w 2020 roku nie odbędzie się. Promocja rowerowej aktywności powróci, kiedy dzieci i młodzież będą mogły znów rozpocząć naukę.
( 31.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Ubiegłoroczna kampania Rowerowego Maja w gdańskich szkołach. Nz. SP nr 24, ul. Lili Wenedy, maj 2019 roku.
Ubiegłoroczna kampania Rowerowego Maja w gdańskich szkołach. Nz. SP nr 24, ul. Lili Wenedy, maj 2019 roku.
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

 

Co roku prace przy kampanii Rowerowy Maj rozpoczynały się kilka miesięcy wcześniej, tak by tysiące najmłodszych mogło uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji promującej rower jako środek transportu do szkoły i przedszkola.

 

Rowerowy Maj. Kolejny rekord - 178 tys. uczestników, ponad 4 miliony przejazdów

 

W tym roku, ze względu na trudną sytuację wywołaną przez rozprzestrzenianie się  wirusa SARS-CoV-2 i brakiem pewności co do dalszego rozwoju pandemii w najbliższych tygodniach kampania Rowerowy Maj nie odbędzie się. Po zakończeniu pandemii Miasto wróci do kontynuowania promocji roweru jako aktywnego i ekologicznego środka transportu do szkoły i przedszkola.

 

Wtorek rano: troje nowych zakażonych w Gdańsku - w sumie już ponad 50 przypadków na Pomorzu

 

Przypomnijmy, zainicjowany w Gdańsku Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania popularyzująca codzienną jazdę rowerem wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W zeszłorocznej edycji udział wzięło 839 placówek z 47 miast, w tym ponad 178 tys. uczestników, którzy odbyli 4 265 532 przejazdy!