Uwaga kierowcy i piesi! Od poniedziałku remont jezdni na ul. Powstańców Warszawskich

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przystępuje do likwidacji koleiny wzdłuż peronu autobusowego na ul. Powstańców Warszawskich - kierunek do ul. Kartuskiej. Prace rozpoczną się 9 maja i potrwają do połowy czerwca.
( Publikacja: 08.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ul. Powstańców Warszawskich - fragment jezdni, który będzie remontowany
Ul. Powstańców Warszawskich - fragment jezdni, który będzie remontowany
fot. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Remont dotyczy niedługiego bo zaledwie 30-metrowego odcinka jezdni na wysokości przystanku autobusowego Hevelianum w kierunku ul. Kartuskiej. Poniżej znajduje się szpital, do którego przychodzi też wielu pacjentów. To oni często korzystają z przystanku. Również każdy z kierowców, który tamtędy jeździ wie, że jest to miejsce newralgiczne, znajdujące się tuż przed skrzyżowaniem. W godzinach szczytu jest tu wiele aut. Na czas remontu trzeba się więc będzie uzbroić w cierpliwość.

źródło: google.pl/maps

GZDiZ zapewnia, że mimo zawężenia jezdni dwukierunkowy ruch samochodowy zostanie utrzymany. Zmiany nie będą miały też wpływu na ruch pieszych. Na czas robót przystanek autobusowy zostanie przeniesiony wyżej w rejon skrzyżowania z ul. Bema.

Powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Skiby i Zalesie na Stogach 

Prace remontowe będą polegać na przełożeniu i wyrównaniu nawierzchni z kostki. Po wykonaniu napraw jezdnia pozostanie zamknięta do połowy czerwca ze względu na proces technologiczny – wiązanie materiałów.