Remont Grunwaldzkiej na finiszu, od środy - roboty drogowe na ul. Chłopskiej

Koniec największych utrudnień na remontowanym odcinku al. Grunwaldzkiej. W weekend położona została wierzchnia warstwa bitumiczna, stąd konieczne było całkowite zamknięcie dla ruchu modernizowanej drogi. Teraz poruszać się można po dwóch pasach. Uwaga! W środę drogowcy rozpoczynają kolejny remont na ul. Chłopskiej.

Remont Grunwaldzkiej na finiszu, od środy - roboty drogowe na ul. Chłopskiej
A
A
data publikacji: 08 sierpnia 2017 r.

Remont al. Grunwaldzkiej w Gdańsku
Remont al. Grunwaldzkiej w Gdańsku
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Remont al. Grunwaldzkiej rozpoczął się miesiąc temu - 4 lipca br. Na tym kilometrowym odcinku (od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama) trwają jeszcze prace wykończeniowe. W następny weekend malowane będą znaki poziome. W niedzielę wieczorem, najpóźniej w poniedziałek, 14 sierpnia, ten fragment alei oddany zostanie do ruchu. Dla kierowców oznacza to koniec kłopotów z korkami w tym miejscu.

Inwestycja polegała na wymianie starej zniszczonej nawierzchni na nową. Zgodnie z zamówieniem Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, na istniejącej nawierzchni jezdni, po jej sfrezowaniu, położonych zostało kilka warstw asfaltu. Poza tym wymieniono krawężniki na kamienne, a nawierzchnie zjazdów indywidualnych i miejsc postojowych wykończono betonową, szarą kostką. Drogą średnio w ciągu doby przejeżdża 35-45 tys. aut. Koszt prac remontowych to prawie 1,3 mln zł. Wykonawcą była firma budowlano-drogowa MTM S.A. z Gdyni.

Zobacz, jak jedzie się wyremontowaną al. Grunwaldzką.

To jednak nie koniec „remontowego lata” w mieście. Teraz czas na modernizację ul. Chłopskiej. Brygady remontowe ruszą do akcji już środę, 9 sierpnia, a nowa organizacja – po jednym pasie ruchu – zostanie wprowadzona w piątek.


- Specjalnie czekaliśmy z rozpoczęciem tego remontu, aż skończą się prace na al. Grunwaldzkiej. Ulica Chłopska stanowi bowiem alternatywną oś komunikacyjną, kierowcy korzystali z niej, by uniknąć problemów na al. Grunwaldzkiej – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. 

Naprawa ul. Chłopskiej prowadzona będzie na obu jezdniach, po dwóch stronach torowiska tramwajowego, od ul. Pomorskiej do Piastowskiej. Zniszczona nawierzchnia bitumiczna zostanie wymieniona na nową. Zmodernizowane zostaną też skrzyżowania. 

Oto pełny zakres prac remontowych na ul. Chłopskiej:


1. Poprawa stanu nawierzchni ul. Chłopskiej od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej poprzez wykonanie nowych warstw bitumicznych oraz na fragmencie jezdni wykonanie nowej konstrukcji, a ponadto wykonanie:

- nowych zatok autobusowych,

- nowego chodnika,

- remontu fragmentu ścieżki rowerowej,

- montażu ławek, stojaka na rowery, koszy na śmieci,

- odtworzenie pętli indukcyjnych,

- regulację wysokościową zasuw i włazów infrastruktury technicznej,

- wymianę wpustów deszczowych i studzienek,

- oznakowania pionowego i poziomego, wykonanie trawnika oraz pielęgnacja.

2. Budowa przejazdu przez skrzyżowanie ulic Chłopska/Pomorska poprzez zaprojektowanie nowego odcinka ścieżki rowerowej, a ponadto:

- wykonanie dodatkowej sygnalizacji świetlnej,

- uzupełnienie oświetlenia parkowego,

- wykonanie oznakowania drogowego,

- montaż podpórek,

- zagospodarowanie zieleni.

Planowany termin zakończenia prac: październik 2017 r. Koszt remontu wyniesie ponad 3 mln zł.

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora