• Start
 • Wiadomości
 • Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i szkół podstawowych

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i szkół podstawowych. Wnioski do 24 maja

W poniedziałek, 20 maja o godz. 9.00 startuje rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli oraz zerówek w szkołach podstawowych. Wnioski należy wypełnić do piątku, 24 maja, do godz. 16.00 za pośrednictwem strony naboru kandydata. W tych samych terminach odbywa się rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych w szkołach podstawowych – ta jednak odbywa się poza systemem rekrutacji.
20.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na krzesłach w ustawieniu klasowym lub szkolnym. Dzieci są ubrane odświętnie, w białe koszule i ciemne spódnice lub spodnie. W tle widać więcej dzieci w podobnym stroju, sugerując, że może to być jakaś szkolna uroczystość lub przedstawienie. Na pierwszym planie znajdują się trzy dziewczynki i jeden chłopiec, którzy zdają się być zajęci rozmową lub czymś innym, czekając na rozpoczęcie wydarzenia.
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli oraz zerówek w szkołach podstawowych w Gdańsku trwa do piątku, 24 maja
fot. www.gdansk.pl

W oddziałach przedszkolnych i zerówkach wciąż znajdują się niemal 1200 wolnych miejsc, które czekają na dzieci w rekrutacji uzupełniającej. Warto przypomnieć, że zerówki działające przy szkołach zapewniają takie warunki, jak te w przedszkolu, czyli całodzienne wyżywienie, 10-godzinną bezpłatną opiekę, a także opiekę podczas ferii zimowych i letnich w ramach organizowanego dyżuru.

Jak rekrutować się do przedszkoli i oddziałów zerowych?

Wypełnione przez stronę naboru kandydata wnioski rekrutacyjne należy złożyć w jednostce pierwszego wyboru. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • poprzez podpisanie wniosku rekrutacyjnego w systemie profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym i wysłać wraz z załącznikami poprzez stronę kandydata;
 • poprzez przesłane przez ePUAP, jeśli placówka posiada elektroniczną skrzynkę podawczą;
 • osobiście w przedszkolu lub szkole pierwszego wyboru;
 • poprzez wrzucenie wniosku rekrutacyjnego wraz z załącznikami (spakowanego do podpisanej koperty) do wrzutni znajdującej się w miejscu wyznaczonym przez placówkę.

Szczegółowe informacje, formularz rekrutacyjny oraz film instruktażowy pokazujący jak prawidłowo wypełnić dokumenty znajdują się na stronie naboru kandydata.

Rekrutacja do klas pierwszych w SP

W pierwszym etapie rekrutacji do klas pierwszych gdańskich szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 zostało przyjętych niemal 4,5 tys. uczniów. Rekrutacja uzupełniająca do SP odbywa się poza systemem elektronicznym Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. Można rekrutować się na trzy sposoby:

 • poprzez przesłane przez ePUAP, jeśli placówka posiada elektroniczną skrzynkę podawczą.
 • osobiście w wybranej szkole,
 • poprzez wrzucenie zgłoszenia lub wniosku rekrutacyjnego wraz z załącznikami (spakowanego do podpisanej koperty) do wrzutni znajdującej się w miejscu wyznaczonym przez placówkę.

Szczegółowe informacje oraz formularze znajdują się na stronie naboru kandydata.

Terminy w rekrutacji uzupełniającej

 • 20 maja o godz. 9.00 do 24 maja o godz. 16.00 - rejestracja kandydatów do systemu – zerówki i przedszkola / Rekrutacja dla kandydatów do klas SP odbywa się poza systemem GPE.
 • 5 czerwca o godz. 15.00 - publikacja list zakwalifikowanych
 • od 6 czerwca do 12 czerwca do godz. 16.00 - potwierdzanie woli przyjęcia
 • 14 czerwca o godz. 15.00 - publikacja list przyjętych

 

Zasady i harmonogram rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych 2024/2025 (do pobrania)

Zasady i harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów zerowych w szkołach podstawowych 2024/2025 (do pobrania)

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów