• Start
  • Wiadomości
  • Rada Miasta Gdańska. Kandydatura nowej pani skarbnik - Izabeli Kuś - przyjęta przez radnych

Rada Miasta Gdańska. Kandydatura nowej pani skarbnik - Izabeli Kuś - przyjęta przez radnych

Izabela Kuś od początku lutego zastąpi Teresę Blacharską na stanowisku skarbnika Miasta Gdańska. Kandydaturę zgłoszoną przez prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, w czwartek 30 stycznia, zatwierdziła Rada Miasta Gdańska.
( Publikacja: 30.01.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Izabela Kuś, nowa skarbnik Miasta - z urodzenia grudziążanka, z wyboru gdańszczanka
Izabela Kuś, nowa skarbnik Miasta - z urodzenia grudziądzanka, z wyboru gdańszczanka
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- Bardzo dziękuję za przyjęcie mojej kandydatury, głosy wstrzymujące przyjmuję jako kredyt zaufania. Chciałam skierować wyrazy wdzięczności przede wszystkim do pani prezydent. Dziękuję za zaufanie, za wiarę w moje siły i możliwości, za nowe wyzwania i za przestrzeń do samorealizacji. Mam poczucie wrzucenia na głęboką wodę. Wierzę jednak, że potrafię się utrzymać na powierzchni, myślę, że jestem nawet w stanie płynąć. W zasięgu ręki mam zestaw kół ratunkowych w osobach kadry zarządzającej i współpracowników - mówiła Izabela Kuś.

Głosowanie odbyło się na XIX sesji Rady Miasta Gdańska. “Za” było 21 radnych, wstrzymało się 11 radnych Prawa i Sprawiedliwości. Głosów “Przeciw” nie było.

Pozytywną opinię Izabeli Kuś wystawili wszyscy uczestnicy styczniowej sesji RMG - od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, po przewodniczącego opozycyjnego klubu PiS, radnego Kazimierza Koralewskiego.

-  Będziemy się oczywiście przyglądać, jak pani Izabela Kuś będzie tę funkcję realizować - mówił radny Koralewski. - Nie będzie łatwo po tak wybitnym skarbniku, jak Teresa Blacharska, ale wyzwania czynią człowieka i mamy nadzieję, że Izabela Kuś im sprosta. Liczymy na dobrą współpracę jak było w przeszłości, tak i teraz.

- To jest właściwa osoba na właściwym miejscu - podkreślił na forum RMG Marcin Dawidowski, dyrektor Wydziału Programów Rozwojowych UMG i dotychczasowy przełożony nowej pani skarbnik. - Jestem przekonany, że za wiele lat będziemy mogli powiedzieć, że kandydatura Izabeli Kuś, to był świetny ruch pani prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

Dotychczasowa skarbnik Gdańska - Teresa Blacharska, która piastowała to stanowisko od 2009 roku, z końcem stycznia przechodzi na emeryturę. Radni wszystkich trzech klubów w RMG wypowiedzieli się w samych superlatywach o profesjonalizmie i jakości pracy Teresy Blacharskiej dla Gdańska. W podziękowaniu odchodząca pani skarbnik usłyszała brawa całej sali.

WIĘCEJ:

Teresa Blacharska, skarbnik Miasta odchodzi po 52 latach pracy dla Gdańska ROZMOWA

 

  • Izabela Kuś pochodzi z Grudziądza, do Gdańska przyjechała na studia i związała z naszym miastem swoje dorosłe życie. Ma 49 lat, przez cztery lata pracowała w bankowości, następnie - od kwietnia 1998 r. - w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Do tej pory związana była z Wydziałem Programów Rozwojowych, w którym odpowiadała za przygotowanie inwestycyjnej części budżetu miasta, Wieloletniej Prognozy Finansowej w zakresie inwestycji oraz wieloletniego planu inwestycyjnego.