• Start
  • Wiadomości
  • Punkt szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Ergo Arenie kończy działalność 

Punkt szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Ergo Arenie kończy działalność 

Środa, 30 marca 2022 roku, to ostatni dzień działalności punktu szczepień przeciw Covid-19 w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Po ponad 11 miesiącach punkt zamyka się z powodu znaczącego spadku osób zainteresowanych szczepieniami przeciw Covid-19 w tym miejscu.
( Publikacja: 30.03.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Hala sportowa, kolejki stojących ludzi
Nz. Pierwszy dzień szczepień przeciwko Covid-19 dzieci w wieku 5-11 lat w Ergo Arenie w grudniu 2021 roku
Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

 

- W punkcie w Ergo Arenie łącznie podaliśmy 113 tysięcy dawek szczepionek - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. - Pierwszą dawkę przyjęło w punkcie 52 tysiące osób, drugą 41 tysiące osób, trzecią już tylko 20 tysięcy. To pokazuje systematyczny niestety spadek chętnych, którzy przyjeżdżali tu na szczepionkę. Nie ma już takiej potrzeby, aby dalej utrzymywać punkt szczepień w hali Ergo Areny. Na początku zainteresowanie szczepieniami było bardzo duże, w niektóre dni przyjmowaliśmy nawet dwa tysiące osób dziennie, teraz to się zmieniło.

Punkt szczepień masowych w Ergo Arenie, którego operatorem były Szpitale Pomorskie, zaczął działać 28 kwietnia 2021 roku jako drugi punkt na Pomorzu pod względem liczby wykonywanych szczepień.

Szczepienia można było wykonać sześć dni w tygodniu, bez wcześniejszej rejestracji, wszystkimi dopuszczonymi w Polsce rodzajami szczepionek. Gdańsko-sopocka hala była ostatnim na Pomorzu Punktem Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali sportowo-widowiskowej. 

 

 

Na terenie hali na początku znalazło się siedem stanowisk kwalifikujących, siedem stanowisk szczepień i cztery stanowiska rejestracji. W Ergo Arenie pracował doświadczony personel Szpitali Pomorskich złożony m.in z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy. Na początku wykonywano ok. tysiąca, docelowo 1,5 tysiąca, nawet 2 tysiące szczepień każdego dnia. Łącznie w zorganizowanych przez Szpitale Pomorskie punktach podano ponad 400 tysięcy dawek szczepionki. 

 

Z lewej strony mężczyzna w białym stroju, w jego kierunku odzie mężczyzna w średnim wieku, z prawej strony stoi mężczyzna w wojskowym stroju
Nz. Otwarcie punktu szczepien w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Przez ponad 11 miesięcy działalności podano tu 113 tysięcy dawek szczepionek.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

- Z czasem zmniejszyliśmy liczbę stanowisk, nie było potrzeby utrzymywania tylu, ilu powstało w kwietniu 2021 roku - dodaje Małgorzta Pisarewicz. - W Ergo Arenie pracował bardzo zgrany i doświadczony zespół. Chcemy wykorzystać zdobyte przez lekarzy, pielęgniarki i personel pomocniczy doświadczenie w innym miejscu - przenosimy ich do szpitala w Gdyni Redłowie, w którym teraz będzie można zaszczepić się od poniedziałku do soboty. Przypomnę, że w Gdańsku cały czas działa punkt szczepień w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych. 

Od piątku, 1 kwietnia 2022 roku znów można zaszczepić się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, przy ul. Powstania Styczniowego 1 (budynek nr 5)

  • Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - godz. 9.00-16.00
  • Środa - godz. 9.00-18.00
  • Sobota - godz. 8.00-14.00