• Start
  • Wiadomości
  • Przymorze Małe. Remont ul. Piastowskiej zakończony. Rozpoczęły się procedury odbiorowe

Przymorze Małe. Remont ul. Piastowskiej zakończony. Rozpoczęły się procedury odbiorowe

Prace trwały dokładnie pół roku i zakończyły się zgodnie z przyjętym harmonogramem - pod koniec października. Obecnie na terenie inwestycji trwają odbiory. Nawierzchnia jezdni na ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Subisława do ul. Chłopskiej jest gładka jak stół, a nowe chodniki równe i estetyczne.
03.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Remont ul. Piastowskiej zakończony
Remont ul. Piastowskiej zakończony
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Remont blisko 1-kilometrowego odcinka łączącego trzy dzielnice: Przymorze Małe, Przymorze Wielkie i Żabiankę-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia rozpoczął się w maju. Roboty prowadzone były etapowo na kolejnych odcinkach. Kierowcy, a także pasażerowie komunikacji miejskiej, musieli liczyć się w tym czasie ze zmianami w ruchu i tymczasowymi objazdami.

Co ciekawe, realizację tej inwestycji nadzorowały aż dwie jednostki miejskie: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. W ramach prowadzonych prac najpierw zerwana została dotychczasowa, wysłużona już nawierzchnia jezdni, oraz zdemontowane stare rury wodociągowe. Następnie zainstalowano pod ziemią nową sieć wodociągową. Kiedy położono nowe instalacje, na jezdni ułożono nową nawierzchnię. Przy okazji wymienione i zmodernizowane zostały chodniki biegnące wzdłuż tej ulicy, a także wjazdy na posesję.

Przebudowa ul. Piastowskiej prowadzona była na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (do wysokości przystanku autobusowego „Droszyńskiego”), który liczy dokładnie 950 metrów.

Wykonawcą robót była firma WPRD Gravel. Koszt prac wyniósł ponad 3,3 mln złotych.

 

Prace modernizacyjne prowadzone były na blisko 1-kilometrowym odcinku od ul. Subisława do ul. Chłopskiej
Prace modernizacyjne prowadzone były na blisko 1-kilometrowym odcinku od ul. Subisława do ul. Chłopskiej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim