Przyjdź zobaczyć siatkarski puchar i zagraj z mistrzem

W najbliższą sobotę i niedzielę (29 i 30 lipca) na Targu Węglowym będzie można podziwiać puchar, który zdobędzie najlepsza drużyna mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Mistrzostwa rozpoczną się 24 sierpnia, a zakończą 3 września.
28.07.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Nagrodą za zdobycie mistrzostwa Europy w siatkówce będą złote medale i taki oto puchar

W sobotę, 29 lipca, zaczyna się w Gdańsku Jarmark Świętego Dominika, jest to więc podwójna okazja, żeby tego dnia odwiedzić Targ Węglowy. Trofeum, symbolizujące siatkarską drużynę, będzie stało w specjalnym namiocie w godzinach 12.00 – 16.00. Każdy może zrobić sobie przy nim zdjęcie.

Pojawi się Orzeł, maskotka polskich mistrzostw Starego Kontynentu, będzie przez cały czas do dyspozycji kibiców i turystów. Zjawią się także siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk: w sobotę Wojciech Grzyb i Przemysław Niemiec (jako sztafeta pokoleń), w niedzielę Mateusz Mika oraz Szymon Jakubiszak (mistrz świata i mistrz świata juniorów). W oba dni o godz. 14.00 chętni zagrają z nimi w siatkówkę.

Uczestnicy spotkania na Targu Węglowym będą mieli okazję do udziału w wielu animacjach i zabawach, a przede wszystkim do zdobycia nagród, w tym biletów na mecze polskiej reprezentacji.

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn odbywać się będą od 24 sierpnia do 3 września. Miastami gospodarzami są: Kraków, Katowice, Szczecin i Gdańsk. W naszym mieście zagrają cztery drużyny grupy A – Polska, Serbia, Finlandia i Estonia. Inauguracyjny mecz Polska - Serbia zaplanowano na Stadionie Narodowym w Warszawie (24 sierpnia). W gdańsko-sopockiej Ergo Arenie biało-czerwoni spotkają się z Finlandią (26 sierpnia), a z Estonią (28 sierpnia).

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA