• Start
  • Wiadomości
  • Weź udział w gdańskiej licytacji dla WOŚP. Wśród atrakcji - dzień pracy z prezydent Gdańska 

Weź udział w gdańskiej licytacji dla WOŚP. Wśród atrakcji - dzień pracy z prezydent Gdańska

Indeks na studia, piękne przedmioty od gdańskiej artystki, obraz autorstwa Bogdana Borusewicza, bilet na mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków w strefie VIP na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, a nawet dzień pracy z Aleksandrą Dulkiewicz. Te i inne gdańskie licytacje podczas tegorocznej Orkiestry czekają na szczodrych i chętnych.
( Publikacja: 20.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 Konferencja prasowa Gdańsk na gdańskiej Ołowiance na temat 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Konferencja prasowa Gdańsk na gdańskiej Ołowiance na temat 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

 

Tegoroczny finał odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia 2022 roku, pod hasłem: „Przejrzyj na oczy - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. W programie tradycyjnie już koncerty, WOŚP-owe miasteczko i aukcje, podczas których można wylicytować m.in. unikatowe przedmioty. Pieniądze do specjalnych puszek będzie zbierać podczas wydarzenia ponad tysiąc wolontariuszy z 10 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Jak co roku chcę przeznaczyć coś na wielki, wspólny cel, jakim w tym roku jest wsparcie okulistyki. Trwa licytacja indeksu na studia MBA poświęcone zielonej energii, organizowane przez Studium Obywatelskie Pawła Adamowicza - tłumaczy Aleksandra Dulkiewicz. - Studia, które dadzą umiejętności, wiedzę i pozwolą wspólnie zatroszczyć się o przyszłość. Druga rzecz, którą przeznaczyliśmy, to koszulka Villarreal z podpisami zawodników. Zachęcam też do wylicytowania dnia w pracy ze mną. Mam nadzieję, że wspólnie zrobimy coś dobrego dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska.

 

Stadion
30 stycznia można zwiedzić Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk z przewodnikiem, a w licytacji wygrać mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków w 10-osobowej strefie VIP
Fot. Mat. prasowe Polsat Plus Arena Gdańsk

 

Wylicytować można także (do 2 lutego): voucher na jazdę elektrycznym modelem volvo xc40, zestaw filiżanek i jedwabną apaszkę autorstwa Magdy Benedy, podwójny karnet VIP na 26. Festiwal Szekspirowski, rejs na żaglowcu "Generał Zaruski", grafikę autorstwa Wojciecha Góreckiego (dar od marszałka Bogdana Borusewicza), spacer z przewodnikiem po dawnej Stoczni Gdańskiej, karmienie fok, zwiedzanie carillonów, kawę z psychologiem UG lub wędrówkę po Zakładzie Poligrafii uczelni, ale też obrazy, ciekawe książki, medale prezydentów Gdańska czy masaż twarzy w jednym z gdańskich salonów piękności. I wiele, wiele innych.

Wszystkie aukcje można licytować na Allegro Gdańsk dla WOŚP.

Jedna z licytacji już się zakończyła - zebrano 4950 złotych. Wzięło w niej udział 29 osób, a była to bardzo nietypowa akcja, ponieważ jej wygrana gwarantowała umieszczenie imienia i nazwiska zwycięzcy w najnowszej powieści Magdaleny Witkiewicz.

- Przed każdą kolejną edycją finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zastanawiam się, co mogę zrobić, aby jak najbardziej wesprzeć zbiórkę - wyjaśnia Magdalena Witkiewicz pisarka, autorka bestsellerów. - Serduszka na sprzęcie medycznym są mi bliskie, po raz pierwszy spotkałam się z nimi w chwilach narodzin moich dzieci, których słuch był badany sprzętem zakupionym dzięki WOŚP. Gram z Orkiestrą od samego początku, co roku szukając w niej dla siebie możliwości dołożenia cegiełki do kolejnych zakupów medycznych zespołu Jurka Owsiaka. Planując nową powieść pomyślałam, że jej bohaterem powinna być osoba o wielkim sercu, więc chcąc pomóc przeznaczeniu stworzyłam na Allegro aukcję, której przedmiotem jest możliwość wylicytowania swojego udziału w mojej książce. 

 

Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy będzie okazją do spotkania z pisarką Magdaleną Witkiewicz, która 30 stycznia będzie kwestować na ulicach Gdańska
Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy będzie okazją do spotkania z pisarką Magdaleną Witkiewicz, która 30 stycznia będzie kwestować na ulicach Gdańska
Fot. Piotr Manasterski

 

 

Była to nie lada gratka dla miłośników literatury, tym bardziej że, jak podkreślała pisarka, charakter bohatera wciąż jest owiany tajemnicą.

- Nie gwarantuję, że będzie kryształowym charakterem. Może być żigolakiem, przestępcą albo okropną wiedźmą! Może też być ideałem. Kto wie? - przekonywała. 

I chociaż licytacja już się zakończyła, podczas tegorocznego finału WOŚP będzie okazja do spotkania z pisarką, która obiecuje kwestować na ulicach Gdańska.

- 30 stycznia będę na bieżąco informować w insta stories na Instagramie, gdzie aktualnie jestem i na ile wspólnie udaje się nam zapełnić puszkę WOŚP. Mam nadzieję, że razem wypełnimy ją po brzegi. W takich „okolicznościach przyrody” liczę również na spotkania z czytelnikami, jeżeli ktoś przyniesie książkę do podpisania, zrobię to z wielką przyjemnością – zaprasza Magdalena Witkiewicz.