• Start
  • Wiadomości
  • Przedproże Sztuki na Jarmarku św. Dominika - tu znajdziesz rękodzieło, modę i design

Przedproże Sztuki na Jarmarku św. Dominika - tu znajdziesz rękodzieło, modę i design

Jarmark św. Dominika to nie tylko święto handlu, ale również... sztuki. Tę, wraz z modą i designem, znajdziemy jak co roku w okolicy Gdańskiej Galerii Miejskiej - przy pracowni Gdańskiej Galerii Güntera Grassa na ulicy Grobla I. W sobotę, 27 lipca, rozpocznie się tam 10. edycja Przedproża Sztuki.
( Publikacja: 24.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przedproże Sztuki to cykliczne wydarzenie prezentujące prace artystów i rękodzielników, w szczególności studentów i absolwentów kierunków projektowych uczelni artystycznych z całej Polski
Przedproże Sztuki to cykliczne wydarzenie prezentujące prace artystów i rękodzielników, w szczególności studentów i absolwentów kierunków projektowych uczelni artystycznych z całej Polski
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Przedproże Sztuki to coroczne wydarzenie, skupione wokół kultury, sztuki oraz mody i designu. Organizowane jest od 2009 roku przez Gdańską Galerię Miejską. Jego ideą jest promocja lokalnych projektantów i pokazywanie dobrego rzemiosła, tzn. unikatowego, tworzonego świadomie, nie dla masowego odbiorcy.

Tegoroczne Przedproża ruszą w sobotę, 27 lipca, a więc w dniu rozpoczęcia Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, i potrwają do jego zakończenia - do 18 sierpnia.

- Przez trzy letnie tygodnie zapraszamy na nasze stoisko, na którym znajdziecie autorską odzież, biżuterię, akcesoria i ceramikę, naturalne kosmetyki oraz publikacje artystyczne - wymienia Agnieszka Baaske, koordynatorka wydarzenia.

Na miejscu będzie można nie tylko zrobić ciekawe zakupy, ale nawet poznać proces powstawania danego przedmiotu lub dzieła.

- Artyści i projektanci, którzy zostali zaproszeni, by pokazać swoje kolekcje, opowiedzą również o filozofii działania twórczego. Unikaty, krótkie serie i najwyższa jakość. Ręczna robota i osobiste zaangażowanie. To wszystko znajdziecie w jednym miejscu - zachęca Baaske.

Dodatkowo w specjalnej strefie wydawniczej, Gdańska Galeria Miejska zaprezentuje swoje najnowsze i najpiękniejsze publikacje. Nie zabraknie koszulek i plecaków z patronami instytucji.

Tegoroczna edycja będzie szczególna, Przedproże obchodzić bowiem będzie swoje okrągłe, dziesiąte urodziny. Z tej okazji zajmą nowe, wyjątkowe miejsce - przy Grobli I 1/2 (na wysokości pracowni artystycznej GGGG). A na zakończenie, organizatorzy przygotowali urodzinową niespodziankę.


Czytaj także:

759. Jarmark św. Dominika od soboty w Gdańsku. Pierwsze domki i atrakcje już są

Wszystkie Strony Miasta. Poznaj szczegóły tegorocznego Jarmarku Św. Dominika

Odkryj nowe przystanki na mapie 759. Jarmarku św. Dominika. PLAN JARMARKU

Jarmark św. Dominika coraz bliżej. Strefa gastronowiczna na Ołowiance - tu dobrze zjesz

759. Jarmark św. Dominika. Nowe miejsca i atrakcje PROGRAM