Prezydent Dulkiewicz: - Będziemy świętować co roku

Obchody Święta Wolności i Solidarności, czyli 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów, rozpoczęły się w Gdańsku w sobotę, 1 czerwca, o godz. 10.00. Jedną z najaktywniejszych osób podczas pierwszego dnia uroczystości była prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
01.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała z mieszkańcami i turystami, pozowała do zdjęć
Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała z mieszkańcami i turystami, pozowała do zdjęć
fot. Dawid Linkowski/Archiwum ECS

 

Jakie wrażenia po pierwszym dniu obchodów ma pani prezydent?

- Pierwsza obserwacja jest taka, że przyjechało bardzo dużo przyjezdnych. Więcej niż połowa osób, które podchodzą do mnie, to osoby z różnych części kraju, niektórzy z bardzo odległych miejsc: z opolszczyzny, Jeleniej Góry, Zielonej Góry, przez Warszawę, Bydgoszcz, Grudządz - mówiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - I bardzo się cieszę, bo mówią, że chcą świętować razem z nami, że zorganizowaliśmy takie święto w Gdańsku. Święto Wolności i Solidarności.

- Czy to święto powinno być obchodzone co roku? - zapytał nasz reporter. 

- Rozmawiamy z partnerami, z którymi święto robimy, przede wszystkim z Europejskim Centrum Solidarności - mówi prezydent Dulkiewicz. - Chyba tak, po to mamy już ten piękny okrągły stół (stoi przed budynkiem ECS - red), przy którym stoi kolejka, żeby usiąść, zrobić coś razem, spojrzeć sobie w oczy, porozmawiać. Będziemy świętować co roku. 

 

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PREDYDENT GDAŃSKA ALEKSANDRĄ DULKIEWICZ

 

 

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy