• Start
  • Wiadomości
  • Prezydent Aleksandra Dulkiewicz: - Czuję się dobrze. Bardzo wszystkim dziękuję za serdeczne myśli

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz: - Czuję się dobrze. Bardzo wszystkim dziękuję za serdeczne myśli

W piątek, 4 grudnia, prezydent Gdańska poinformowała, że zachorowała na Covid-19. Dzień później mówiła o swoim stanie zdrowia i dziękowała za wiele serdecznych myśli i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. - Czuję się dobrze, ale jest coś dziwnego, gdy nie ma się smaku i węchu. Na razie to jedyna dolegliwość - mówiła Aleksandra Dulkiewicz.
( Publikacja: 05.12.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dziękowała za życzenia powrotu do zdrowia
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dziękowała za życzenia powrotu do zdrowia
fot. www.gdansk.pl

 

W sobotę, 5 grudnia, po godz. 9.30 rozpoczęło się ogłaszanie on-line wyników Budżetu Obywatelskiego 2021. Wzięła w nim udział m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która dzień wcześniej na swoim profilu na FB poinformowała, że zachorowała na Covid-19.

Prezydent została zapytana o stan zdrowia. 

- Przede wszystkim bardzo bardzo chcę podziękować wszystkim, bo spłynęła na mnie lawina serdecznych myśli i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Jest w nas bardzo dużo serdeczności i życzliwości dla drugiego człowieka. Tylko chyba za rzadko o tym mówimy.


Czuję się dobrze, ale jest coś dziwnego, gdy nie ma się smaku i węchu. Na razie to jedyna dolegliwość. Trochę jestem zmęczona, trochę szybciej poszłam spać, zaraz po cudownym koncercie Actus Humanus. Jeszcze raz dziękuję wszystkim. Wielkie serce dla Was. 

powiedziała prezydent Dulkiewicz. 


ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZYDENT DULKIEWICZ 

 

 

W piątek, 4 grudnia, na swoim profilu na FB pisała:

Kochane & Kochani
Upolował i mnie, przed chwilą dowiedziałam się, że jestem zakażona wirusem COVID-19. Czuję się dobrze, jedynie potrawy straciły smak i zapach. Będę pracowała pozostając w zaciszu domowym.
Wbrew optymistycznym głosom wirus nie jest w odwrocie, a wszystkie jego skutki dziś trudno oszacować. Pewnie nie wiecie, że w Miasto Gdańsk w listopadzie zmarło 888 osób. To niemal jeszcze raz tyle, co w listopadzie ubiegłego roku. Proszę uważajcie na siebie, zasłaniając usta i noc, dezynfekujcie dłonie, ale przede wszystkim unikajcie zgromadzeń, tłumów w sklepach i spotkań towarzyskich w zamkniętych pomieszczeniach.

Prezydent zaapelowała też o wzajemną solidarność i ostrożność wobec tych, którzy są najbardziej narażeni na skutki epidemii. Podziękowała także służbom medycznym.


Troszczmy się o seniorów i osoby najbardziej narażone na zakażenie. A moją wdzięczność i serdeczne myśli kieruję do medyków, pielęgniarek i położnych, diagnostów, pracowników laboratoriów i Sanepidu, rehabilitantów, farmaceutów, salowych i wszystkich tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie! Dziękuję też wszystkim służbom miejskim, dzięki którym w tym trudnym czasie funkcjonujemy normalnie.

- napisała pani prezydent na Facebooku.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz ma zamiar pracować zdalnie w okresie odosobnienia, o ile będzie to możliwe. I tak, w sobotę 5 grudnia o godz. 9.30 - zgodnie z wcześniejszymi planami - prezydent Gdańska weźmie udział w konferencji prasowej poświęconej wynikom głosowana nad Budżetem Obywatelskim. Zamiast uczestnictwa osobistego, będzie to oczywiście udział zdalny.