Prezydent Adamowicz i miejscy radni uczczą tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej

W związku z ósmą rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, we wtorek, 10 kwietnia, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Oleszkiem oraz Radnymi Miasta Gdańska złożą kwiaty na grobach Arkadiusza "Arama" Rybickiego, Anny Walentynowicz i Leszka Solskiego oraz Macieja Płażyńskiego.

Prezydent Adamowicz i miejscy radni uczczą tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej
A
A
data publikacji: 09 kwietnia 2018 r.

Grób Marszałka Macieja Płażyńskiego oraz Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej  w Bazylice Mariackiej
Grób Marszałka Macieja Płażyńskiego oraz Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Bazylice Mariackiej
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

We wtorek, 10 kwietnia, o godzinie 8.30 Prezydent Adamowicz wraz z Przewodniczącym Oleszkiem oraz Radnymi Miasta Gdańska złożą kwiaty na grobach Arkadiusza "Arama" Rybickiego, Anny Walentynowicz i Leszka Solskiego (Cmentarz "Srebrzysko").

Około godziny 9.15 Prezydent, Przewodniczący i Radni złożą kwiaty na grobie Macieja Płażyńskiego w Bazylice Mariackiej.

W Gdańsku i okolicach odbędą się też inne, osobne uroczystości.

O godz. 8:41 odbędzie się złożenie wieńców na grobie Admirała Karwety na cmentarzu w Baninie.

Od 9:15 do 9:30 na cmentarzu Srebrzysko złożenie wieńców na grobach Anny Walentynowicz, Arkadiusza Rybickiego i Leszka Solskiego, a od 10:15 do 10:45 w Bazylice Mariackiej złożenie wieńców przy sarkofagu Macieja Płażyńskiego.

Od 10:45 do 11:30 pod Pomnikiem Anny Walentynowicz także złożenie wieńców.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia 2010 roku o 8:41 samolot Tu-154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim rozbił się pod Smoleńskiem. Wraz z głową Rzeczypospolitej Polskiej w katastrofie lotniczej zginęło 95 osób, w tym także najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, szefowie urzędów i instytucji państwowych, przedstawiciele parlamentu, działacze społeczni i członkowie Rodzin Katyńskich. By uczcić ich pamięć, na całym Pomorzu, we wtorek o 8.41, w ósmą rocznicę tej katastrofy, zawyją syreny.

Dodatkowo, pomorski Komitet Obrony Demokracji (KOD) zaprasza do Sopotu na spotkanie wspominkowe, bez polityki, bez sztandarów, manifestów, czy deklaracji. Plac Przyjaciół Sopotu, godz. 20.30.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl