Porozmawiajmy o "Szkole Dialogu"

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, organizacje pozarządowe i instytucje miejskie mogą przyłączyć się do corocznej konferencji szkolnej. Odbędzie się ona w Hevelianum w dniach 21-22 marca. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Szkoła Dialogu”. Zapisy na konferencję dostępne są online.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
banner z opisem wydarzenia
„Szkoła Dialogu” - spotkanie odbędzie się w Hevelianum w dniach 21-22 marca
fot. mat. UMG

Otaczająca rzeczywistość stawia przed społecznościami szkolnymi kolejne wyzwania. Tylko współpraca i umiejętne wykorzystanie tkwiącego w każdym potencjału, pozwolą na realizację ważnych celów. Chcąc zadbać o siebie nawzajem, ale również o dzieci, tak aby wszyscy nauczyli się rozmawiać o tym, co trudne, organizowana jest ta konferencja. 

- Będziemy rozmawiać pod hasłem "Szkoła Dialogu" o tematach, które was najbardziej interesują, które poruszacie na spotkaniach szkolnych i młodzieżowych: ekologia, zdrowie psychiczne, prawa, ucznia, kultura i wiele, wiele więcej - zaprasza Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się zarówno wykłady, prelekcje, czy spotkanie z Markiem Kamińskim, znanym podróżnikiem z Gdańska. Równoległe warsztaty dotyczyć będą zasad dialogu, kodeksu etycznego w pracy z młodzieżą, sieci osób i podmiotów wspierających młodzież w kryzysie psychicznym i giełdy pomysłów młodzieży. 

Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 marca (wtorek-środa) w Hevelianum. Transmisja z obu dni na www.gdansk.pl.

Pełen program konferencji "Szkoła Dialogu" dostępny jest w załączniku. Szczegóły dostępne także w wydarzeniu na facebooku.

Szkoła Dialogu - program

oprac. AU

TV

Gdańska Lekcja Obywatelska z udziałem przewodniczącej Parlamentu Europejskiego