• Start
  • Wiadomości
  • Pomorski Fundusz Pożyczkowy. 56 mln złotych finansowego wsparcia dla firm w regionie

Pomorski Fundusz Pożyczkowy. 56 mln złotych finansowego wsparcia dla firm w regionie

Pomorski Fundusz Pożyczkowy wraz z instytucjami partnerskimi oferuje pożyczki dla pomorskich przedsiębiorców. W puli jest aż 56 mln zł. Umowa pomiędzy Funduszem a pośrednikami bezpośrednio udzielającymi pożyczek została podpisana 1 lipca 2022 r. Pieniądze przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorstw i można je wykorzystać na rozwój firmy lub inwestycje obrotowe.
03.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pomorski Fundusz Pożyczkowy czeka na wnioski
Pomorski Fundusz Pożyczkowy czeka na wnioski
źródło:pixabay.com

Do dyspozycji kwota 56 mln zł

O tym, że prowadzenie działalności gospodarczej bez finansowego zabezpieczenia jest niemożliwe, nie trzeba nikogo przekonywać. Co jednak zrobić, jeśli potrzebne jest finansowe wsparcie? Najlepiej zgłosić się do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, który właśnie uruchomił kolejną edycję mechanizmu finansowego Pożyczki Rozwojowej. Było to możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa pomorskiego, który przeznaczył na ten cel 56 mln zł. Jest to kontynuacja dotychczasowej polityki rozwoju prowadzonej przez samorząd województwa z wykorzystaniem środków zwróconych z instrumentów inżynierii finansowej pozostających w dyspozycji.

Jak otrzymać pożyczkę z Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego?

O udzielenie wsparcia wnioskować może każdy pomorski przedsiębiorca. Można ją otrzymać na finansowanie działalności o charakterze inwestycyjnym i obrotowym. Maksymalna kwota wsparcia to 1,5 mln zł. Okres wpłaty jest uzależniony od wartości pożyczki oraz jej przeznaczenia i wynosi do 36 lub do 60 miesięcy. Jest też możliwa nawet półroczna karencja spłaty. Co istotne przy pożyczce nie jest wymagany wkład własny. Nie są pobieranie żadne opłaty za obsługę finansowania. Pożyczki będą udzielane przez wybranych przez PFP pośredników. Szczegółowe informacje o Pożyczce Ogólnorozwojowej na stronie PFP.

Czym jest Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. powstał w 2015 roku z inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego. Jego zadaniem jest wspieranie mikro, małych i średnich firm oraz samorządów miejskich poprzez udzielanie finansowania na prostych zasadach i preferencyjnych warunkach. Fundusz dostarcza narzędzia przedsiębiorstwom i miastom, aby wspólnie z nimi wzmocnić rozwój gospodarczy naszego regionu.

Autor: Aleksander Olszak/pomorskie.eu