Polska-Meksyk: bilety w cenie 80-200 zł do kupienia od 19 października

Mecz Polska - Meksyk odbędzie się w Gdańsku 13 listopada (poniedziałek). Bilety w pierwszej kolejności, od 19 października, kupią posiadacze tzw. Karty Kibica.

Polska-Meksyk: bilety w cenie 80-200 zł do kupienia od 19 października
A
A
data publikacji: 10 października 2017 r.

Lewy i spółka znów będą w Gdańsku. Na zdjęciu - podczas rozgrzewki przed meczem z Holandią w 2016 roku
Lewy i spółka znów będą w Gdańsku. Na zdjęciu - podczas rozgrzewki przed meczem z Holandią w 2016 roku
Jerzy Pinkas/ Gdansk.pl

Mecz towarzyski Polaków z El Tri (Meksyk) na Stadionie Energa Gdańsk rozpocznie się 13 listopada o godz. 20.45.

Bilety będzie można kupić wyłącznie przez portal kupbilet.pl. W pierwszej kolejności bilety kupią posiadacze tzw. Karty Kibica reprezentacji Polski. Można ją założyć przez stronę Łączy Nas Piłka. Taka karta jest jednocześnie kartą płatniczą Alior Banku.

Bilety dla posiadaczy Karty Kibica będą dostępne od 19 do 24 października. Sprzedaż otwarta, dla wszystkich, rusza 25 października i potrwa do 13 listopada, do dnia meczu.

Najtańsze bilety, po 80 zł, są dla osób na wózkach inwalidzkich z opiekunem. Bilet rodzinny, czyli opiekun plus dziecko do 12 lat, to koszt 90 zł plus 40 zł. Bilety po 100 zł są na miejsca położone nisko za bramkami; 160 zł zapłacimy za krzesełka położone w sektorach wyżej za bramkami. Wreszcie 200 zł wydamy na miejsca w lepiej położonych sektorach wzdłuż linii bocznych.

Dla bohaterów z 1982 roku

Jak zapowiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN, na meczu w Gdańsku na trybunie VIP mają się pojawić zawodnicy i trenerzy, którzy na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii w 1982 roku zdobyli trzecie miejsce, po dramatycznym meczu z Francją. W tym roku mamy 35-lecie tamtego sukcesu, kiedy to Polska zdobyła medal, mimo że w kraju trwał stan wojenny. Polacy wyeliminowali po drodze m.in. drużynę ZSRR.

W Gdańsku mogą więc teoretycznie pojawić się: trener Antoni Piechniczek oraz tacy ówcześni piłkarze, jak Józef Młynarczyk, Marek Dziuba, Paweł Janas, Jan Jałocha, Waldemar Matysik, Władysław Żmuda, Stefan Majewski, Roman Wójcicki, Andrzej Buncol, Włodzimierz Ciołek, Grzegorz Lato, Andrzej Szarmach, Marek Kusto, Andrzej Iwan i Jacek Kazimierski.

Chicharito prosi o pomoc dla Meksyku

Tymczasem Meksyk wciąż walczy ze skutkami tragicznego wrześniowego trzęsienia ziemi, w którym zginęło ponad 300 osób. Dwaj piłkarze reprezentacji Meksyku, czyli Javier “Chicharito” Hernández (West Ham) i Miguel Layún (FC Porto) zorganizowali internetową akcję wsparcia dla ofiar. Akcja crowdfundingowa, zatytułowana YoXMexico, przyniosła już 326 tysięcy dolarów od 6629 darczyńców. Cel to pół miliona dolarów, które mają trafić do najbardziej poszkodowanych.

Do akcji przyłączyli się inni piłkarze Meksyku, jak Andres Guardado (Real Betis).

Sebastian Łupak (0)
www.gdansk.pl
sebastian.lupak@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Sebastian Łupak (0)
www.gdansk.pl
sebastian.lupak@gdansk.pl
więcej tekstów autora