• Start
  • Wiadomości
  • Politechnika Gdańska. Dzień otwarty dla przyszłych studentów - wirtualnie i ogólnopolsko  

Politechnika Gdańska. Dzień otwarty dla przyszłych studentów - wirtualnie i ogólnopolsko  

To okazja dla maturzystów, rodziców i nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się, jak wyglądają studia na Politechnice Gdańskiej. Uczelnia zaprasza 19 marca 2021 roku na Ogólnopolski Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej, rejestracja na wydarzenia już od środy, 10 marca. 
( Publikacja: 10.03.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budynek Politechniki Gdańskiej, na pierwszym planie otwarta brama
Podczas dnia otwartego na Politechnice Gdańskiej uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak wyglądają studia na uczelni, przedstawią ofertę studiów magisterskich i inżynierskich i opowiedzą o sukcesach zawodowych absolwentów
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Dzień Otwarty rozpocznie transmisja spotkania ze studia telewizyjnego Politechniki Gdańskiej zaaranżowanego w Gmachu Głównym uczelni. „Dzień dobry z Politechniką Gdańską” to poranny program transmitowany na kanałach YouTube i Facebook PG, w którym wystąpią między innymi studenci, absolwenci i wykładowcy. 

 

 

Uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak wyglądają studia na Politechnice Gdańskiej, przedstawią ofertę studiów magisterskich i inżynierskich oraz opowiedzą o sukcesach zawodowych absolwentów.

Spotkanie będzie okazją do przedstawienia wyników Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 i wręczenia nagród zwycięskim szkołom. Pomorska Kurator Oświaty, przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i dyrektorzy szkół porozmawiają o tym, jak zostaje się najlepszą szkołą w województwie.

 

dobrapgg

 

 

Wirtualny Dzień Otwarty PG to też okazja do spotkania online ze społecznością akademicką uczelni. W ramach przygotowywanych czatów, warsztatów i webinarów będzie można bezpośrednio porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz dowiedzieć się, jak wyglądają studia na PG i który z kierunków wybrać. Nauczyciele z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość przedstawią proste (i szybkie) sposoby rozwiązania trudnych zadań matematycznych, które mogą pojawić się na tegorocznej maturze.

 

 

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Szczegółowy program Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej oraz rejestracja na wydarzenia są dostępne od 10 marca na stronie wirtualna.pg.edu.pl