"Podaruj urlop" - zbiórka na Centrum Opieki Wytchnieniowej, by opiekunowie mogli odpocząć

W Gdańsku powstaje Centrum Opieki Wytchnieniowej, które będzie bezpieczną przystanią dla osób wymagających stałego nadzoru oraz ich opiekunów. Podczas gdy niesamodzielne dzieci oraz dorośli znajdą się pod czujnym okiem specjalistów, ich najbliżsi będą mogli zająć się sobą i odpocząć. Dbanie o podopiecznych to całoroczna praca bez przerwy. Aby zapewnić opiekunom choć chwilę wytchnienia, rozpoczęła się kampania "Podaruj urlop".
19.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piotr - 10 lat bez urlopu
Piotr - 10 lat bez urlopu
fot. Mikołaj Bujak

Centrum Opieki Wytchnieniowej

Budowa Centrum Opieki Wytchnieniowej rozpoczęła się w lutym 2022 roku z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej. Aby centrum mogło rozpocząć swoją działalność, potrzeba jeszcze 1 500 000 zł. W tym celu założona została specjalna zbiórka pieniężna, a każda przekazana złotówka pozwoli na wybudowanie 1cmbudynku.

Dołącz do zbiórki, dorzuć swoje centymetry i podaruj urlop na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Szczegóły dotyczące budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej dostępne są na stronie kampanii "Podaruj urlop".

Festiwal Sztuki Ulicznej na zakończenie lata

W sobotę, 24 września, w godz. 12.00-18.00 w Śródmieściu odbędzie się „Festiwal Sztuki Ulicznej” z okazji pożegnania lata. To świetna okazja nie tylko do spędzenia czasu wolnego, ale także do wsparcia zbiórki. Koniec lata kojarzy się z odchodzącym sezonem urlopowym, jednak nie każdy miał na niego czas. Są osoby, które nie miały nawet jednego dnia urlopu od 20 lat.

Festiwal Sztuki Ulicznej odbędzie się w dzielnicy Śródmieście, w okolicach:

  • Bramy Wyżynnej
  • Mostu Zielonego
  • Baszty Łabędź
  • Fontanny Neptuna

Oprócz niezwykłego show, w powyższych lokalizacjach spotkać będzie można dziesiątki wolontariuszy w pomarańczowych koszulkach. Tego dnia wyjdą oni na ulicę z puszkami, aby zbierać pieniądze na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Zauważ, zrozum, wesprzyj

W piątek, 23 września o godz. 10.30 w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta odbędzie się wernisaż wystawy „Zauważ, zrozum, wesprzyj – podaruj urlop”. Wystawa przedstawia opiekunów rodzinnych w obiektywach znanych trójmiejskich fotografów, w tym Mikołaja Bujaka, Katarzyny Danaj, Adriana Kuleszy „Raven Cave”, Mirosława Pieślaka, Mateusza Słodkowskiego oraz Łukasza Wajszczyka.

Wernisażowi będzie towarzyszyć rozmowa poświęcona opiece wytchnieniowej. Nie zabraknie również głosów opiekunów, którzy stali się bohaterami wystawy.

Wystawa będzie pojawiać się w różnych miejscach Trójmiasta. W dniach 24.09-9.10 będzie można ją podziwiać w Centrum Handlowym Forum Gdańsk.

Informacje o jej następnych lokalizacjach będzie można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Hospicyjnej.

 

TV

Inscenizacja na Górze Gradowej. Jak przed trzema wiekami odparto atak Rosjan