• Start
  • Wiadomości
  • Po przerwie UCK wznawia szczepienia w największym Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Dębowej  

Po przerwie UCK wznawia szczepienia w największym Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Dębowej  

Od środy 26 maja wznowił pracę największy Punkt Szczepień Powszechnych na Pomorzu w Centrum Sportu GUMed przy ulicy Dębowej 21 w Gdańsku. Powodem zawieszenia szczepień na tydzień były braki w dostawie szczepionek Pfizer.
26.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Hala sportowa, na boisku ustawione boksy, na widowni siedzi kilkanście osób
Punkt Szczepień Powszechnych UCK rozpoczął działalność 23 kwietnia 2021 roku, przyjmował nawet 4 tysiące pacjentów dziennie
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

 

 

Wznawiamy pracę w punkcie szczepień w Centrum Sportu GUMed przy ul. Dębowej 21. Osoby zarejestrowane na 2. dawki, mają zagwarantowane terminy, które otrzymali. Szczepienia będą wykonywane preparatem firmy Pfizer - taki komunikat pojawił się we wtorek 25 maja na stronie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. 

 

Przypomnijmy - 18 maja 2021 roku władze UCK poinformowały o zawieszeniu szczepień w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Dębowej 21 w Gdańsku, zapowiedziały też że do końca maja szczepienia preparatem Pfizer będą tu kontynuowane tylko w przypadku drugiego terminu.

 

 

- Wszystkie terminy na szczepienia zostały wtedy przesunięte o tydzień - tłumaczy Sylwia Mierzewska z zespołu ds. promocji i PR UCK w Gdańsku. - Przed zawieszeniem szczepień nasi pracownicy skontaktowali się ze wszystkimi osobami, które miały terminy w tym czasie i ustaliliśmy nowe terminy. Dzięki temu nie musieliśmy wysyłać kolejnych sms i od dziś mogliśmy ruszyć z zaległymi szczepieniami. Przez ten czas punkt nie był zamknięty, zaszczepiliśmy 9 tysięcy osób zapisanych na szczepienie w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK na drugą dawkę szczepionki AstraZeneka. 

Jak dodała Sylwia Mierzejewska, władze szpitala mają zapewnienie prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, że dostawy Pfizera są zabezpieczone.  

Krzysztof Bielak, rzecznik Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych poinformował, że powodem kłopotów były mniejsze niż deklarowane dostawy od producentów szczepionek.

 

 

- Jesteśmy uzależnieni od dostaw producentów, nie mamy jako agencja wpływu na ich opóźnienia, czy mniejsze niż deklarowano dostawy - tłumaczył Krzysztof Bielak. -  Staramy się zawsze jak najwcześniej poinformować punkty szczepień o opóźnieniach, ale często sami dostajemy informacje w ostatniej chwili. To przejściowe kłopoty i dostawy mają wrócić do normy.  

Punkt Szczepień Powszechnych UCK przy ul. Dębowej 21 działa od 23 kwietnia. Jest największym takim punktem w regionie, przyjmował nawet 4 tys. pacjentów dziennie. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców na Pomorzu zaszczepiono, jak dotąd, najwięcej osób w Polsce. Dziennie szczepi się w regionie ok. 23 tysięcy osób.

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole