• Start
  • Wiadomości
  • Piotr Tarnacki i jego Energa 77 Racing wygrywa pierwsze regaty sezonu w klasie Micro

Piotr Tarnacki i jego Energa 77 Racing wygrywa pierwsze regaty sezonu w klasie Micro

W niedzielę, 9 maja, zakończyły się pierwsze w tym sezonie regaty Pucharu Polski w klasie Micro. Na Jeziorze Kierskim w Poznaniu rozegrano osiem wyścigów, z czego cztery wygrał team Piotra Tarnackiego. Energa 77 Racing wystartował po raz pierwszy w nowym składzie.
( Publikacja: 10.05.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Żeglarze z Gdańska wygrali cztery z ośmiu wyścigów
Żeglarze z Gdańska wygrali cztery z ośmiu wyścigów
fot. 77 Racing

 

Piotr Tarnacki to jeden z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy, 9-krotny mistrz świata w klasie Micro. Na koncie ma kilkanaście tytułów mistrza Polski, jest triumfatorem Pucharu Świata i Pucharu Europy. Dwukrotnie odbierał nagrodę Żeglarza Roku. W 2020 roku Piotr Tarnacki został wybrany najlepszym żeglarzem Pomorza, po raz kolejny znalazł się też w 10. najlepszych sportowców Gdańska.

W weekend 8-9 maja jego Energa 77 Racing wziął udział w pierwszych w sezonie regatach Pucharu Polski. Na jeziorze Kierskim w Poznaniu team pływał z nowym członkiem załogi. Do Piotra Tarnackiego i Grzegorza Banaszczyka dołączył Kuba Padzik.

- Pierwszy poważny sprawdzian za nami. Wcześniej trenowaliśmy sporo razem, ale jednak pływanie w trakcie wyścigów i rywalizacja to coś zupełnie innego. O naszym zgraniu świadczy wynik. Mamy jeszcze dużo pracy przed sobą, ale jestem zadowolony - mówi Piotr Tarnacki.

Team Energa 77 Racing wygrał cztery z ośmiu rozegranych wyścigów. 


Gdańszczan czekają kolejne starty w Pucharze Polski:

  • 29-30 maja Boszkowo
  • 4-6 czerwca Włocławek
  • 19-20 czerwca Olsztyn
  • 3-4 lipca Gdynia

Najważniejszą imprezą sezonu są mistrzostwa świata w klasie Micro, które w dniach 24-30 lipca zaplanowano we Francji.