Piotr Orczyk zostaje w Treflu

Piotr Orczyk jest siatkarzem Trefla Gdańsk od sezonu 2022/2023. Teraz przyjmujący związał się z klubem nową, dwuletnią umową. - Zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu, ponieważ czuję się tutaj bardzo dobrze. Ponadto Gdańsk jest pięknym miastem, w którym moja rodzina ma swój dom - mówi niespełna 32-latek.
23.01.2025
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mężczyzna ogolony na zero w białej koszulce sportowej. Za nim siatka i zawodnicy w niebieskich strojach
Piotr Orczyk w Treflu gra od sezonu 2022/2023
fot. Ślepsk Malow Suwałki

Piotr Orczyk w marcu kończy 32 lata, urodził się w Łodzi, ma 198 cm wzrostu, gra na pozycji przyjmującego. Do Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2022/2023, wnosząc do zespołu swoje doświadczenie zdobyte podczas gry w Aluronie CMC Warcie Zawiercie, PGE Skry Bełchatów i belgijskich klubów VC Euphony Asse-Lennik i Knack Roeselare.

Pierwszy sezon miał praktycznie stracony: poważna kontuzja, czyli zerwanie więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Pod opieką wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego, w tym fizjoterapeuty Piotra Ślugajskiego i trenera przygotowania fizycznego Wojciecha Bańbuły, przeszedł proces rehabilitacji, by powrócić na boisko w pełnej dyspozycji.

W poprzednim i obecnym sezonie Orczyk prezentuje znakomitą formę, w każdym meczu należy do wyróżniających się zawodników. 

W środę, 22 stycznia, klub poinformował o przedłużeniu umowy na dwa kolejne sezony.

– Zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu z Treflem, ponieważ czuję się tutaj bardzo dobrze. Ponadto Gdańsk jest pięknym miastem, w którym moja rodzina ma swój dom. Moja rola w zespole bardzo mi odpowiada i chciałbym, żeby wyglądała tak przez kolejne lata. W drużynie spełniam się sportowo, ale moje cele i ambicje z każdym treningiem i meczem są coraz wyższe. Chcę jak najwięcej pokazywać się na boisku i czerpać satysfakcję z gry – mówi Piotr Orczyk. – Cały czas chcę się rozwijać i być lepszym zawodnikiem. Wierzę, że razem z zespołem będziemy osiągać zakładane cele i sukcesy. Zżyłem się z klubem, szczególnie jestem wdzięczny za pomoc w pierwszym sezonie, kiedy przydarzyła mi się ciężka kontuzja. Wierzę w ten klub, w drużynę i że razem w kolejnych latach wspólnie będziemy odnosili sukcesy.

O Piotrze w samych superlatywach wypowiada się także Mariusz Sordyl, szkoleniowiec „gdańskich lwów”:

- Piotr Orczyk jest prawdziwym filarem naszej ofensywy i od początku sezonu wywiązuje się ze swojej roli w sposób znakomity. Łączy w sobie najwyższą jakość sportową z pełnym zaangażowaniem, co czyni go niezastąpionym ogniwem naszej drużyny. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że zostaje z nami na kolejny sezon – to ogromna wartość dla naszego zespołu – mówi Mariusz Sordyl, trener Trefla Gdańsk.

Nowa umowa została podpisana do końca sezonu 2026/2027.

za Trefl Gdańsk

TV

Rafał Trzaskowski w Porcie Gdańsk