• Start
  • Wiadomości
  • Piotr Metz wziął ślub na jachcie. "Wybraliśmy Gdańsk dlatego, że jesteśmy wolnymi ludźmi"

Piotr Metz pobrał się z Katarzyną, na jachcie w Gdańsku. Ślubu udzieliła prezydent Aleksandra Dulkiewicz

Znany dziennikarz muzyczny Piotr Metz wziął ślub w Gdańsku, w piątek, 20 sierpnia. W uroczystości, która odbyła się w godzinach popołudniowych na jachcie przycumowanym przy nabrzeżu przy ulicy Wartkiej - za kładką na Ołowiance - uczestniczyła prezydent Aleksandra Dulkiewicz, która udzieliła małżonkom ślubu.
20.08.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ślub Piotra i Katarzyny Metz odbył się na pokładzie jachtu na Motławie. Ceremonię poprowadziła prezydent miasta Aleksadra Dulkiewicz
Ślub Piotra i Katarzyny Metz odbył się na pokładzie jachtu na Motławie. Ceremonię poprowadziła prezydent miasta Aleksadra Dulkiewicz
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

 

Piotr Metz w Gdańsku bywał wielokrotnie - był m.in. kuratorem „Koncertu Wolności” na Placu Zebrań Ludowych, w ramach sierpniowego Święta Wolności i Solidarności (2019), a także poprzedzającego go Koncertu na Dzień Dziecka w Strefie Społecznej tuż przy Sali BHP - miejscu podpisania porozumień sierpniowych. Czuwał też nad częścią merytoryczną trasy Spragnieni Lata, podczas której polskie gwiazdy, takie jak Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Tymon Tymański czy Natalia Grosiak (Mikromusic) prezentowali swoje nowe aranżacje przebojów The Beatles w klubie B90 (2016).

Jako wykładowca w Akademii 30+, założonej przez gdański Instytut Rozwoju Edukacji - Fundację im. Adama Mysiora, z myślą o pracujących 30/40/50/60...-latkach, którzy - mimo zakończenia formalnej edukacji - chcieliby się nadal intelektualnie rozwijać, opowiadał słuchaczom o legendarnych zespołach muzycznych. Ponadto, jako muzyczny ekspert, który miał okazję osobiście poznać Patti Smith, był gościem cyklu ArtBiografie w Instytucie Kultury Miejskiej, poświęconemu filmom dokumentalnym dotyczącym postaci, które swoją twórczością chciały zmieniać świat.

W piątek, 20 sierpnia, były szef radiowej Trójki pojawił się jednak w Gdańsku prywatnie, by w godzinach popołudniowych przypieczętować swoją miłość w otoczeniu wód Motławy. Podczas kameralnej, kilkunastoosobowej uroczystości na jachcie przycumowanym do nabrzeża przy ulicy Wartkiej ślubu dziennikarzowi oraz jego wybrance Katarzynie udzieliła prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Małżonkom towarzyszyli najbliżsi.

- Wybraliśmy Gdańsk dlatego, że jesteśmy wolnymi ludźmi. Także dlatego, że tu, w Wolnym Mieście, powstała nasza Czarna Barka. Natomiast z Krakowa, skąd oboje pochodzimy, przywieźliśmy krakowski wianek ze świeżych kwiatów, dla Kasi - zdradził Piotr Metz.

Ukochana dziennikarza także jest z branży - współtworzy telewizję dla kobiet TVN Style. Para jest razem od 20 lat.

Zobacz zdjęcia z tej niezwykłej uroczystości!