Piknik Budżetu Obywatelskiego w niedzielę. Zabawa, głosowanie, prezentacja projektów

Trwa głosowanie nad projektami BO 2024. w niedzielę, 17 września w godz. 12.00-15.00 na początku deptaka prowadzącego do molo w Brzeźnie odbędzie się piknik Budżetu Obywatelskiego. Na mieszkańców czekać będzie m.in. punkt konsultacyjny BO, warsztaty, konkursy z nagrodami i poczęstunek. Dla autorów projektów będzie to możliwość publicznej prezentacji swoich inicjatyw.
14.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
stoiska z napisem budżet obywatelski, dziewczynka na rowerze przejeżdża między planszami ze zdjęciami
Piknik Budżetu Obywatelskiego to już tradycja - w 2022 roku odbył się w innej części Parku Reagana
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Już głosujemy na projekty Budżetu Obywatelskiego 2024. Do wydania 20 mln zł

Piknik zachęca do głosowania

Podczas wydarzenia wszyscy tegoroczni wnioskodawcy Budżetu Obywatelskiego będą mieli okazję zaprezentować projekty i opowiedzieć o swoich pomysłach mieszkankom i mieszkańcom Gdańska, a konsultanci BO pomogą zagłosować. Dostępne będzie również mobilne biuro Gdańskiej Karty Mieszkańca. 

Najmłodsi gdańszczanie i gdańszczanki poskaczą na dmuchanym placu zabaw, ozdobią swoje buzie, zaplotą warkoczyki, stworzą własnoręcznie las lub morze w słoiku, udekorują drewniane figurki lub bawełniane torby. Z pikniku można też wyjść z szalonymi zdjęciami pamiątkowymi dzięki fotobudce. 

Nie zabraknie wielu innych zabaw, a także konkursów z nagrodami oraz poczęstunku. 

 

Głosowanie na projekty BO 2024 w Gdańsku trwa do 25 września 

Głosowanie na projekty 11. edycji Budżetu Obywatelskiego odbywa się na stronie gdansk.pl i potrwa do 25 września.

Można wybrać spośród 399 inicjatyw z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa i inwestycji drogowych. W puli Budżetu Obywatelskiego jest 20 441 573 zł. Oddając głos można wygrać nagrody, a dzielnica z największą frekwencją zyska świąteczne iluminacje.

oprac. IB