• Start
  • Wiadomości
  • Pierwsze wiosenne nasadzenie drzew za nami - Ty też możesz pomóc

Pierwsze wiosenne nasadzenie drzew za nami - Ty też możesz pomóc

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Parku Diany na Osowej posadzono pierwszych dziewięć drzew w tym roku dzięki, w której mieszkańcy podpowiadają miastu tereny, na których warto posadzić nowe drzewa. Następnie Wydział Środowiska i Gdański Zarząd Dróg i Zieleni realizują nasadzenia.
( Publikacja: 21.03.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wspólne sadzenie drzew w Osowie: od prawej Aleksandra Dulkiewicz, Adam Korol i Bogdan Borusewicz. W centrum - drzewko

Miasto Gdańsk reprezentowała podczas uroczystości nowa zastępczyni prezydenta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz, a w sadzeniu uczestniczyli także wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, posłowie Małgorzata Chmiel, Jerzy Borowczak i Adam Korol, radny miejski Mariusz Andrzejczak oraz radny dzielnicowy Jan Perucki. Obecni byli także przedstawiciele Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu i ogrodnik miejski Joanna Paniec.

Miejsce nasadzenia w Osowej wskazało aż trzech mieszkańców w ramach aplikacji Banku Nasadzeń Drzew (www.bandgdansk.com). Koszt nasadzeń drzew sfinansował w tym wypadku Stocznia Wisła Sp z o.o. – w ramach procedury nasadzeń zastępczych. Posadzone zostały drzewa trzech gatunków: jarząb szwedzki, lipa drobnolistna i kasztanowiec czerwony.

Przypomnijmy, że aplikacja Bank Nasadzeń Drzew (BAND) wystartowała na zasadzie eksperymentu w drugiej połowie 2015 r. Od momentu powstania aplikacji w ramach nasadzeń zastępczych posadzono w Gdańsku ponad 400 drzew, z czego blisko 100 to drzewa zgłoszone przez aplikację BAND. Więcej informacji: TUTAJ