• Start
  • Wiadomości
  • Pieniądze na sport dzieci i młodzieży: o 2,25 mln złotych więcej. Razem rekordowe 6,14 mln złotych

Pieniądze na sport dzieci i młodzieży: o 2,25 mln złotych więcej. Razem rekordowe 6,14 mln złotych

Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz ogłosiła wyniki konkursu ofert na realizację zadań z zakresu profilaktyki uzależnień poprzez sport na terenie Gminy Miasta Gdańska w 2021 roku. Kluby szkolące dzieci i młodzież otrzymają dotacje w rekordowej wysokości 6,14 mln zł.
29.03.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
O przydziale środków decydowały w największym stopniu wyniki osiągane przez kluby w Systemie Sportu Młodzieżowego (młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec)
O przydziale środków decydowały w największym stopniu wyniki osiągane przez kluby w Systemie Sportu Młodzieżowego (młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec)
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

- To znaczący wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, bo zarezerwowaliśmy dla klubów o 2,25 mln zł więcej, mimo pandemii i wszystkich ograniczeń, których doświadczyliśmy w 2020 roku i wciąż doświadczamy - mówi Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu w Urzędzie Miejskim.

BPS przeznaczyło na ten cel 4,58 mln zł. Pozostałe 1,56 mln pochodzi z dochodów Miasta z tytułu wydawania zezwoleń na sprzedaż wyrobów alkoholowych i prowadzonego programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii w latach 2020-2025.

O przydziale środków decydowały w największym stopniu wyniki osiągane przez kluby w Systemie Sportu Młodzieżowego, jednolitej dla wszystkich dyscyplin klasyfikacji polskiego sportu. Uwzględnia ona wyniki z głównych imprez dla czterech grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec.

Największym beneficjentem konkursu ofert jest Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, który w Systemie Sportu Młodzieżowego zajmuje ósme miejsce w Polsce. Osiągał sukcesy w lekkoatletyce, judo, szermierce, tenisie stołowym, wioślarstwie i żeglarstwie. Prezesem AZS AWFiS jest Leszek Blanik, złoty medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w gimnastyce sportowej.

- Znam Leszka od lat. Bardzo dobrze nam się współpracuje. Kilku zawodników zapewniło sobie start na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wiem, że pieniądze z konkursu zostaną rozsądnie wydane - mówi dyrektor Korol.

 

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań z zakresu profilaktyki uzależnień poprzez sport na terenie Gminy Miasta Gdańska w 2021 roku

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże