• Start
  • Wiadomości
  • Piecki-Migowo. Umowa na dokończenie prac w Szkole Podstawowej nr 2 podpisana

Piecki-Migowo. Umowa na dokończenie prac w Szkole Podstawowej nr 2 podpisana

W piątek, 12 sierpnia, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zawarła umowę na dokończenie prac w SP nr 2 przy ul. Marusarzówny. Wybrany w przetargu wykonawca dokończy roboty w sali gimnastycznej i basenie po poprzedniej firmie, która nie wywiązała się z umowy.
12.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miasto podpisało umowę na dokończenie prac modernizacyjnych w Szkole Podstawowej nr 2
Miasto podpisało umowę na dokończenie prac modernizacyjnych w Szkole Podstawowej nr 2
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Niesolidny poprzedni wykonawca prac w SP 2

- Wielu z Państwa często pyta o Szkołę Podstawową nr 2 w Pieckach-Migowie, o modernizację basenu i sali gimnastycznej. Podpisaliśmy umowę na dokończenie prac po tym, jak poprzedni wykonawca okazał się niesolidny i zszedł z budowy - podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która odniosła się do tej inwestycji na swoim profilu społecznościowym.

Rozpoczęta wiosną 2021 r. termomodernizacja szkoły przy ul. Marusarzówny miała zakończyć się pierwotnie latem br. Do tego czasu budynek miał być ocieplony i zyskać odnowiony basen oraz salę gimnastyczną. Pojawiły się jednak trudności w realizacji robót i pomimo wielokrotnych monitów, wzywania wykonawcy do przyspieszenia i zintensyfikowania działań, postępy prac znacznie odbiegały od zakładanego harmonogramu. Z końcem lutego br. zdecydowano więc o odstąpieniu od umowy.

Remont sali gimnastycznej do końca 2022 r.

Zgodnie z nową umową, zawartą z innym wykonawcą, firmą PBE ELBUD z Gdańska sala gimnastyczna będzie gotowa do końca tego roku. Uczniowie będą mogli z niej korzystać od stycznia 2023 r.

Czas konieczny na dokończenie modernizacji basenu pływackiego, ze względu na szeroki zakres robót, jest nieco dłuższy i przypada na połowę roku 2023. Uczniowie będą mogli więc korzystać z odnowionego obiektu i, trenować na nim, od roku szkolnego 2023/24.

Koszt prac związanych z modernizacją sali gimnastycznej i basenu wyniesie około 21 mln złotych.

Obecnie w szkole prowadzone są jednocześnie prace związane z wymianą posadzek, wymianą stolarki drzwiowej i opraw oświetleniowych wraz z robotami malarskimi ścian i sufitów. Roboty te będą ukończone jeszcze przed pierwszym dzwonkiem w roku szkolnym 2022/23.

Termomodernizacja SP2 jesienią br.

We wrześniu br. planowane jest z kolei podpisanie umowy na wykonanie termomodernizacji całego obiektu oraz dostosowanie do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. W ramach tych robót poza pracami izolacyjnymi, dociepleniowymi itp., przebudowane zostaną również schody prowadzące do budynku szkoły. Termomodernizacja obiektu powinna zakończyć się na przełomie 2023/24 r.

Oprac. KG

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku