• Start
  • Wiadomości
  • Piąta edycja Pomorskiego Eko Forum. Porozmawiajmy o klimacie gminy już dziś

Piąta edycja Pomorskiego Eko Forum. Porozmawiajmy o klimacie gminy już dziś

Paliwa przyszłości, neutralność klimatyczna w gminach, gospodarka odpadami komunalnymi, rozszerzona odpowiedzialność producentów, jakość powietrza i możliwości monitoringu zanieczyszczeń – to tematy z zakresu ochrony środowiska, które zostaną poruszone podczas Pomorskiego Eko Forum we wtorek, 16 listopada 2021 r., w Amberexpo od godz. 8.30.
16.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W sierpniu tego roku Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, testował nowy model autobusu elektrycznego MAN Lion’s City E. Autobus kursował przez dwa tygodnie na trasie Wrzeszcz PKP – Zaspa Szpital
W sierpniu tego roku Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, testował nowy model autobusu elektrycznego MAN Lion’s City E. Autobus kursował przez dwa tygodnie na trasie Wrzeszcz PKP – Zaspa Szpital
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Eko Forum - największą debatę środowiskową na Pomorzu organizuje Związek Miast i Gmin Morskich. Wydarzenie zainauguruje Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Forum realizowane będzie w formule hybrydowej - w trybie stacjonarnym i w transmisji online na żywo.

W panelu Dobre praktyki będzie można poznać i zainspirować się ciekawymi ekoprojektami. Eksperci zmierzą się też w dyskusjach dotyczących gospodarowaniem odpadami w gminach oraz o tym, czy gmina może być neutralna kimatycznie.

Do ekorozmów zaproszono ciekawych gości; samorządowców, ekspertów środowiskowych i prawnych, w tym Macieja Lisickiego, prezesa spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Olgę Goitowską i Łukasza Kłosa z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Michała Dziobę, prezesa Zakładu Utylizacyjnego czy Sławomira Kiszkurno, prezesa spółki Port Czystej Energii.

W trakcie Forum w Strefie Wystawców będzie można przyjrzeć się i poznać usługi, rozwiązania technologiczne i inicjatywy sprzyjające ochronie środowiska.

Udział w Forum jest nieodpłatny. Obowiązuje rejestracja on-line na stronie ekoforum

Program wydarzenia dostępny jest tutaj.

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów