• Start
  • Wiadomości
  • Parking kubaturowy przy wiadukcie Biskupia Górka. Dla prawie 400 samochodów, na razie bezpłatnie

Parking kubaturowy przy wiadukcie Biskupia Górka. Dla prawie 400 samochodów, na razie bezpłatnie

Od poniedziałku, 6 września, parking kubaturowy przy ul. Okopowej między wiaduktem Biskupia Górka a Urzędami Wojewódzkim i Marszałkowskim zostanie udostępniony kierowcom. Na czterech kondygnacjach ma łącznie 378 miejsc postojowych. ZOBACZCIE na filmie. Parking do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania pozostanie bezpłatny.
( 04.09.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na nowy parking kubaturowy będzie można wjechać od strony Urzędów Marszałkowskiego i Wojewódzkiego
Na nowy parking kubaturowy będzie można wjechać od strony Urzędów Marszałkowskiego i Wojewódzkiego
fot. Dariusz Kwidziński / www.gdansk.pl

 

Parking kubaturowy powstał jako część inwestycji budowy wiaduktu Biskupia Górka. Ma cztery kondygnacje, na których znajduje się 378 miejsc:

  • Kondygnacja „0” – 125 miejsc
  • Kondygnacja „1” – 118 miejsc
  • Kondygnacja „2” – 63 miejsca
  • Kondygnacja „3” – 72 miejsca

Na kondygnacji „1” wyznaczono 15 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na kondygnację „0” obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów zasilanych gazem LPG. 

Na parkingu dostępne są miejsca do parkowania prostopadłego o wymiarach 2,5x5 metrów oraz do parkowania równoległego o wymiarach 2,5x6 metrów. Miejsca dla osób niepełnosprawnych mają wymiary 3,6x5 metrów. 


ZOBACZCIE FILM Z PARKINGU PRZED JEGO OTWARCIEM

 

 

Wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się od strony Urzędów Wojewódzkiego i Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27. Mogą na niego wjeżdżać samochody osobowe do 1,8 metra wysokości, o czym informuje oznakowanie umieszczone na wjeździe.

Parking będzie czynny non-stop, czyli 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Miejsca postojowe są niestrzeżone. Wszystkie kondygnacje parkingu obsługiwane są przez dwie windy. 

Korzystanie z postoju na razie jest bezpłatne. 

- Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze pomiędzy Podwalem Przedmiejskim, a Opływem Motławy wraz z Wyspą Spichrzów. Uwarunkowane jest to rozstrzygnięciem przetargu na dostawę parkometrów. Na oferty czekamy do 16 września 2021 roku - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Po dostawie i instalacji tych urządzeń możliwe będzie wprowadzenie poboru opłat, co przewidziane jest na przełomie 2021 i 2022 roku.

 

TV

Jestem z Gdańska. O śmiertelnym ataku na prezydenta Adamowicza