• Start
  • Wiadomości
  • Mieszkańcy zagłosowali w budżecie obywatelskim i odbudowali park

Mieszkańcy zagłosowali w budżecie obywatelskim i odbudowali park

Nowe ławki, scena plenerowa, wyremontowane chodniki i ogrodzony plac zabaw - tak zagospodarowano park na Przymorzu Małym dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. W sobotę, 15 września, odnowiony park "oddano" mieszkańcom.
15.09.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
park_przymorze-023_p
Park nad potokiem u zbiegu ulic Rzepichy i Kupały powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017
Dominik Paszliński/gdansk.pl

- Ten park powstał z pieniędzy z budżetu obywatelskiego - powiedział Marcin Mickun przewodniczący zarządu dzielnicy Przymorze Małe. - Jest nam bardzo miło,  że udało się tu stworzyć takie miłe miejsce wypoczynku. Przedtem nie było tu tak ładnie, były murki z lat sześćdziesiątych, zniszczone ławki, krzywe chodniki. W tej chwili wygląda to dużo  lepiej. Ale to nie koniec modernizacji, myślimy o kolejnych. To jedyne miejsce, tak duży teren zielony i rekreacyjny w naszej dzielnicy. Chcemy się rozwijać.

W Parku nad potokiem, u zbiegu ulic Rzepichy i Kupały, w ramach Budżetu Obywatelskiego wykonano scenę plenerową, schody terenowe, postawiono nowe ławki, kosze na śmieci, wyremontowano chodniki oraz ogrodzono plac zabaw. Zadanie realizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 pod nazwą: Nowy Park na Przymorzu Małym - zagospodarowanie terenu parku nad Potokiem Oliwskim przy ul. Kupały i Rzepichy. Na projekt zagłosowało aż 1427 mieszkańców Przymorza Małego. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 445 tys. zł.


Budżet Obywatelski 2019. Oddaj głosy na projekty do 24 września

 Park jest zasługą mieszkańców - dodała Anna Maria Czarzasta - To oni głosowali na niego w Budżecie Obywatelskim. Dzięki zwycięskim projektom szybko można rozwiązać najważniejsze problemy dzielnicy, poprawić jakość życia mieszkańców.  

Mieszkańcy mogli też wziąć udział w trwającym właśnie głosowaniu na projekty BO 2019. Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego trwa od 10 do 24 września. Mieszkańcy mają do rozdysponowania prawie 20 milionów złotych. Z tej kwoty 15,855 mln złotych przeznaczonych będzie na realizację projektów dzielnicowych, a prawie 4 mln na projekty ogólnomiejskie.

- Powiedzcie znajomym, namówcie sasiadów i zagłosujcie w Budżecie Obywatelskim - zachęcał Paweł Adamowicz prezydent Gdańska. - Cieszę się, że po raz szósty wspólnie wybieramy projekty złożone przez mieszkańców, które chcielibyśmy zrealizować w kolejnych dwóch latach. Do wyboru jest ponad trzysta projektów, więc jest w czym wybierać. Dzięki nim krok po kroku w 34 dzielnicach Gdańska można wiele zrobić.


TV

Seniorom - Wesołego Alleluja!