• Start
  • Wiadomości
  • Paputki i beret oraz torebka. Prezenty gdańskich seniorów dla...

Paputki i beret oraz torebka. Prezenty gdańskich seniorów dla...

Seniorzy - podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku - wcielą się w tym roku w Mikołaja i ciepłymi, własnoręcznie zrobionymi prezentami obdarują mieszkańców ogrodu zoologicznego w Oliwie.
05.12.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Seniorzy przyjadą do zoo z własnoręcznie zrobionymi z prezentami

We wtorek, 6 grudnia, wyjątkowe prezenty otrzyma para sędziwych orangutanów - Raja i Albert. Pomysł stworzenia praktycznego rękodzieła zrodził się już podczas wakacyjnej wizyty seniorów w oliwskim zoo. I tak, w ruch poszły resztki kolorowych włóczek. Panie biegłe w sztuce dziergania wykonały paputki i beret dla Alberta oraz torebkę dla Rai.

- Orangutany z pewnością docenią podarunki. Tym bardziej, że w naturze nikt odzienia orangutanom nie wydzierga. Radzą sobie same, na przykład na wypadek deszczu szykują sobie do okrycia okazałe liście palmowe. Ponadto mają rozwinięty swoisty zmysł estetyki - mówi Grażyna Naczyk z gdańskiego ogrodu zoologicznego.

Seniorzy pod okiem profesjonalistów podczas zorganizowanych specjalnie na tę okoliczność warsztatów wykonali także kapę dla hipopotama oraz wiele innych zimowych gadżetów.

Także ogród zoologiczny przygotował dla gości niespodzianki. Wizyta seniorów w zoo rozpocznie się o godz. 11.00. Pierwszą atrakcją będzie poranny trening fok. Później w sali dydaktycznej gdańskiego zoo seniorzy zaprezentują swoje rękodzieła.

- O godzinie 12.00 udamy się z wizytą do orangutaniej posesji. Potem czeka nas wspólne ognisko, z widokiem na przepiękną panoramę ogrodu zoologicznego. A dla chętnych o 13.30 pokaz karmienia pingwinów - informuje Grażyna Naczyk.

Seniorzy wykonali także 65 zimowych czapek dla dzieci, wyjątkowych bo z wizerunkami zwierząt. Trafią one do podopiecznych świetlicy przy Parafii Św. Krzyża w Gdańsku.