• Start
  • Wiadomości
  • Otwarto "P7", czyli nowy parking obok Portu Lotniczego Gdańsk. Jest najtańszy w Polsce

Otwarto "P7", czyli nowy parking obok Portu Lotniczego Gdańsk. Jest najtańszy w Polsce

Od czwartku 21 kwietnia kierowcy mogą korzystać z nowego parkingu oznaczonego symbolem „P7”, zlokalizowanego w sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk. Bardzo atrakcyjna jest też opłata, bo osoby pozostawiające swoje auto zapłacą jedynie35 złotych za pierwszy tydzień.
( Publikacja: 22.04.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
„P7-Najtańszy” jest przeznaczony do postoju długoterminowego, szczególnie dla tych podróżnych, którzy wylatują z Gdańska na wakacje lub wyjazdy służbowe.
„P7-Najtańszy” jest przeznaczony do postoju długoterminowego.
źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Parking P7 został uruchomiony kilkaset metrów od terminalu pasażerskiego gdańskiego lotniska, przy ulicy Azymutalnej (boczna od ulicy Spadochroniarzy). Przejście z parkingu do hali odlotów i przylotów nie trwa dłużej niż 10 minut. Na P7 może już teraz parkować 460 aut, a docelowo będzie ich mogło być aż 900. O tym, że jest najtańszy informuje tablica znajdująca się nad wjazdem.

Otwarcie kolejnego, siódmego już parkingu wokół lotniska to efekt owocnej i rozwijającej się wciąż współpracy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy i Interparking, operatora parkingów.

630 tys. pasażerów w pierwszym kwartale. Dobry początek 2022 r. na gdańskim lotnisku

„P7-Najtańszy” jest przeznaczony do postoju długoterminowego, szczególnie dla tych podróżnych, którzy wylatują z Gdańska na dłużej, na wakacje lub wyjazdy służbowe.

Wyjątkowo korzystnie prezentują się ceny za parkowanie. Stawka za 7-dniowy pobyt na parkingu to zaledwie 35 złotych, zaś za 14 dni postój kosztuje 77 złotych. Klient, który zaplanuje jeszcze dłuższe pozostawienie swojego samochodu na parkingu P7, zapłaci jedynie 6 złotych za każdą kolejną dobę.

Port Lotniczy Gdańsk zaprasza do przyjaznej i łatwej rezerwacji wszystkich lotniskowych parkingów oraz zapłaty on-line poprzez stronę www.airport.gdansk.pl.

W najbliższych miesiącach Port Lotniczy Gdańsk oraz Interparking poszerzą ofertę parkingów o kolejne miejsca i usługi. Z myślą o wygodzie parkujących zmieniać się będzie także sposób oznakowania dojazdów do parkingów oraz samych miejsc postojowych.

Port Lotniczy Gdańsk zapowiada kolejne miejsca parkingowe
Port Lotniczy Gdańsk zapowiada kolejne miejsca parkingowe
źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Interparking jest operatorem na lotnisku w Gdańsku od 2001 roku. Firma działa  w 9 europejskich krajach obsługując ponad 800 parkingów o łącznej pojemności ponad 340 tysięcy miejsc postojowych.