• Start
  • Wiadomości
  • Otwarto "P7", czyli nowy parking obok Portu Lotniczego Gdańsk. Jest najtańszy w Polsce

Otwarto "P7", czyli nowy parking obok Portu Lotniczego Gdańsk. Jest najtańszy w Polsce

Od czwartku 21 kwietnia kierowcy mogą korzystać z nowego parkingu oznaczonego symbolem „P7”, zlokalizowanego w sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk. Bardzo atrakcyjna jest też opłata, bo osoby pozostawiające swoje auto zapłacą jedynie35 złotych za pierwszy tydzień.
22.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
„P7-Najtańszy” jest przeznaczony do postoju długoterminowego, szczególnie dla tych podróżnych, którzy wylatują z Gdańska na wakacje lub wyjazdy służbowe.
„P7-Najtańszy” jest przeznaczony do postoju długoterminowego.
źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Parking P7 został uruchomiony kilkaset metrów od terminalu pasażerskiego gdańskiego lotniska, przy ulicy Azymutalnej (boczna od ulicy Spadochroniarzy). Przejście z parkingu do hali odlotów i przylotów nie trwa dłużej niż 10 minut. Na P7 może już teraz parkować 460 aut, a docelowo będzie ich mogło być aż 900. O tym, że jest najtańszy informuje tablica znajdująca się nad wjazdem.

Otwarcie kolejnego, siódmego już parkingu wokół lotniska to efekt owocnej i rozwijającej się wciąż współpracy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy i Interparking, operatora parkingów.

630 tys. pasażerów w pierwszym kwartale. Dobry początek 2022 r. na gdańskim lotnisku

„P7-Najtańszy” jest przeznaczony do postoju długoterminowego, szczególnie dla tych podróżnych, którzy wylatują z Gdańska na dłużej, na wakacje lub wyjazdy służbowe.

Wyjątkowo korzystnie prezentują się ceny za parkowanie. Stawka za 7-dniowy pobyt na parkingu to zaledwie 35 złotych, zaś za 14 dni postój kosztuje 77 złotych. Klient, który zaplanuje jeszcze dłuższe pozostawienie swojego samochodu na parkingu P7, zapłaci jedynie 6 złotych za każdą kolejną dobę.

Port Lotniczy Gdańsk zaprasza do przyjaznej i łatwej rezerwacji wszystkich lotniskowych parkingów oraz zapłaty on-line poprzez stronę www.airport.gdansk.pl.

W najbliższych miesiącach Port Lotniczy Gdańsk oraz Interparking poszerzą ofertę parkingów o kolejne miejsca i usługi. Z myślą o wygodzie parkujących zmieniać się będzie także sposób oznakowania dojazdów do parkingów oraz samych miejsc postojowych.

Port Lotniczy Gdańsk zapowiada kolejne miejsca parkingowe
Port Lotniczy Gdańsk zapowiada kolejne miejsca parkingowe
źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Interparking jest operatorem na lotnisku w Gdańsku od 2001 roku. Firma działa  w 9 europejskich krajach obsługując ponad 800 parkingów o łącznej pojemności ponad 340 tysięcy miejsc postojowych.

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku