Ostatnia 76. sesja w kadencji RMG na lata 2018-2024

Kończy się kadencja Rady Miasta Gdańska na lata 2018 - 2024, najdłuższa od czasu odnowienia samorządu terytorialnego w roku 1990. Trwała pięć i pół roku - na czwartek 18 kwietnia, zaplanowana została ostatnia 76. sesja Rady Miasta Gdańska. Jaka była ta kadencja? Czy radni będą głosować jeszcze w sprawach ważnych dla naszej społeczności, czy jedynie przyjdą na pożegnanie? Transmisję z obrad można oglądać na naszym portalu od godz. 9.
18.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia radnych w czasie obrad w sali plenarnej Rady Miasta Gdańska
Sesji w kadencji Rady Miasta Gdańska w latach 2018 - 2024 uzbierało się aż 76. Na czwartek, 18 kwietnia, zwołano ostatnią z nich. Od maja w Nowym Ratuszu zbierać się będą już radni, wybrani na nową kadencję 2024 - 2029 w ostatnich wyborach samorządowych
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

O kończącej się kadencji i ostatniej sesji rozmawialiśmy z przedstawicielami klubów RMG w programie "Wszystkie strony Miasta". Gośćmi byli przedstawiciele wszystkich trzech klubów radnych w Radzie Miasta Gdańska: 

  • Kamila Błaszczyk (Koalicja Obywatelska)
  • Elżbieta Strzelczyk (Prawo i Sprawiedliwość) 
  • Bogdan Oleszek (Wszystko dla Gdańska)
Trzy osoby pozują do zdjęcia, dwie kobiety i mężczyzna, który stoi pośrodku
Uczestnicy naszego programu. Od prawej stoją radni: Kamila Błaszczyk (Koalicja Obywatelska), Bogdan Oleszek (Wszystko Dla Gdańska), Elżbieta Strzelczyk (Prawo i Sprawiedliwość)
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Radni mówili w programie, że ostatnia sesja będzie miała nie tylko charakter pożegnalny, ale i roboczy. Głosowane będą m.in. projekty uchwał dotyczące dofinansowania z budżetu Miasta remontów budynków zabytkowych.  

Program ten był jednocześnie pożegnaniem z triem naszych gości, którzy przed kolejnymi sesjami przychodzili do studia Gdańsk.pl przez większość tej długiej kadencji, by zapowiadać i wyjaśniać tematy istotne dla Gdańska. Z tej trójki tylko dwoje będzie radnymi w nowej kadencji lat 2024 - 2029. Radną nie będzie już Elżbieta Strzelczyk, która w ogóle nie wystartowała w ostatnich wyborach samorządowych i powody tej decyzji wyjaśniła w naszym programie.

ZOBACZ ROZMOWĘ Z RADNYMI:

TV

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy i turyści świętowali pod “Sobieskim”