• Start
  • Wiadomości
  • Orunia - Św. Wojciech - Lipce. Dziś pierwsze dzielnicowe spotkanie przy okrągłym stole z Prezydent Gdańska

Orunia - Św. Wojciech - Lipce. Pierwsze dzielnicowe spotkanie przy okrągłym stole z Prezydent Gdańska

W środę, 10 lipca, rozpoczyna się nowy cykl spotkań Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami. Rozmowy w nietypowej formule, bo przy elementach okrągłego stołu, który zbudowano specjalnie na tegoroczne obchody 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych 4 czerwca. Porozmawiać będzie można o wszystkim, co związane jest z życiem danej dzielnicy, jak i całego miasta.
( Publikacja: 09.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Okrągły, biało-czerwony stół, zbudowano na uroczystości Święta Wolności i Solidarności, które zorganizowano w dniach 1-11 czerwca
Okrągły, biało-czerwony stół zbudowano na uroczystości Święta Wolności i Solidarności, które zorganizowano w Gdańsku w dniach 1-11 czerwca
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Obywatelskie spotkania z władzami miasta zainicjował przed kilku laty Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Kontynuując ten pomysł, prezydent Aleksandra Dulkiewicz zaprasza mieszkańców do rozmów w wakacyjnej formule - w centrum dzielnic, na świeżym powietrzu. 

Pierwsze, z zaplanowanych sześciu spotkań, odbędzie się w dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce. Rozpocznie się w najbliższą środę, 10 lipca, o godz. 17, przy ul. Gościnnej. Potrwa około dwóch godzin - dołączyć do rozmowy można w każdej chwili.

- Spotkania wakacyjne będą otwarte, zorganizowane w centrach dzielnic tak, by każdy miał możliwość dotarcia i zatrzymania się na chwilę - tłumaczy prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Będzie to także okazja do rozmowy o ogłoszonych w trakcie czerwcowych uroczystości 21 tezach o samorządzie. Treść dokumentu będzie dostępna na miejscu, a jego główną ideą jest dbałość o interesy lokalne i autonomię samorządu. 

Nowy cykl rozmów z gdańszczankami i gdańszczanami to efekt spotkań, dyskusji i warsztatów, które odbyły się w trakcie uroczystych gdańskich obchodów Święta Wolności i Solidarności, od 1 do 11 czerwca 2019 r. Ich tematyka będzie tym razem lokalna.

- Sukces tego wydarzenia pokazuje, jak ważne są wspólne spotkania i rozmowy - przekonuje prezydent Dulkiewicz na profilu FB wydarzenia. - Tym razem będą to jednak rozmowy bardziej lokalne, zorientowane na sprawy dotyczące naszego miasta czy poszczególnych dzielnic. Oprócz Oruni spotkamy się w dzielnicach: Chełm, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Dolny, Przymorze Wielkie i Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

 

Program spotkań przy okrągłym stole

Orunia-Św.Wojciech-Lipce

10 lipca, godz. 17.00 - ul. Gościnna 10, przy Kawiarni Kuźnia

Chełm

17 lipca, godz. 17.00 - ul. Cieszyńskiego, pasaż chełmski

Piecki-Migowo

31 lipca, godz. 17.00 - ul. Rakoczego, okolice stacji benzynowej i sklepu

Wrzeszcz Dolny

7 sierpnia, godz. 17:00 - Park Kuźniczki, okolice sklepu i przystanku SKM

Przymorze Wielkie

8 sierpnia, godz. 17.00 – róg ul. Chłopskiej z ul. Obrońców Wybrzeża

Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

28 sierpnia, godz. 17.00 – okolice ul. Subisława 28, początek deptaku.