Oliwa. Historyczny mural przy pętli już odsłonięty. Zobacz gotowe dzieło

Muralu namalowanego przez artystów z Wakeuptime na ścianie szczytowej kamienicy przy ul. Opata Rybińskiego w Oliwie nie przykrywają już rusztowania. Wybraliśmy się tam raz jeszcze z kamerą, by uchwycić efekt końcowy.
28.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

Opactwo Oliwskie upamiętnione

Na ścianie kamienicy zwróconej w stronę przystanku tramwajowego przy pętli w Oliwie widnieje mural utrzymany w odcieniach sepii. Odwzorowana na nim rycina przedstawiająca Opactwo Cystersów to reprodukcja ze starej pocztówki.

Inicjatorem powstania dzieła był Marcin Budziński z Wakeuptime, który na co dzień tworzy murale reklamowe, od czasu do czasu realizując projekty artystyczne, takie jak ten odsłonięty właśnie w Oliwie, którego sponsorem jest trójmiejski deweloper Moderna Holding.

 

ZOBACZ MURAL W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI

    

Jak dzieło impresjonistów - nowy mural w Oliwie przypomina jej dawne dzieje

Gdzie zobaczysz murale Wakeuptime w Gdańsku?

W Gdańsku murale artystyczne projektu i współautorstwa Marcina Budzińskiego podziwiać można m.in. przy ul. 3 Maja w okolicach dworca PKS (Lew Gdański), przy ul. Piastowskiej 90 (“Nigdy więcej wojny”, również jest to wizerunek lwa) i nieopodal przy ul. Chłopskiej 24 (“Obrońcy Poczty Polskiej”) oraz - jeden z najnowszych, przy Trakcie św. Wojciecha 58 (Max Kraatz Gdańsk Orunia).

Antysmogowy mural z historyczną grafiką przypomni legendarną oruńską pralnię

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże